zatvoriť
PodujatiaPre študenta

Zostať na Slovensku alebo odísť? Budúcnosť mladých Slovákov

img_0190-1080×675

Má pre nás, mladých ľudí, perspektívu zostať na Slovensku? Dokáže Slovenská republika podporiť ďalšie mladé generácie a garantovať im základný štandard na život? Nie je užitočnejšie odísť za novým životom do inej krajiny? Má život na Slovensku pre mladých ľudí vôbec zmysel?

Občianske združenie Future Generation Europe chce počuť tvoj názor!

Moderátorka Gabika Čepičanová, študentka žurnalistiky na UK v Bratislave, povedie diskusiu na tému „Zostať alebo nezostať na Slovensku“. Počas diskusie zaznejú názory na budúcnosť života mladých ľudí žijúcich na Slovensku a či má perspektívu v krajine zostať a začať pracovať, príp. založiť si rodinu.

Táto neformálna diskusia prebehne ako sprievodný program pre esejistickú súťaž s názvom Back from Abroad organizovanou pod záštitou Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku a s podporou Nadácie ESET. Do súťaže sa môžu zapojiť mladí ľudia, ktorí vycestovali za hranice Slovenska a chcú sa so svojimi postrehmi, skúsenosťami a názormi, nápadmi na zlepšenie Slovenska či komentármi podeliť s ostatnými vo forme eseje. Stačí poslať esej na info@futuregenerationeurope.eu a získate možnosť vyhrať finančnú odmenu až 300€ alebo 500€ a ďalšie skvelé ceny. Súťaže sa môže zúčastniť každý, kto študoval, pracoval alebo zažil zahraničie na vlastnej koži a chce pomôcť k budovaniu lepšej Slovenskej republiky pre nové generácie. Viac o súťaži.

Tak príď a vyjadri svoj názor na budúcnosť svojich rovesníkov a seba samého na Slovensku! 

 

DÁTUM A ČAS: 26. október 2017, 19:00 – 20:30

MIESTO: Satori Stage, Mickiewiczova 9, 811 07 Bratislava

VSTUPNÉ ZDARMA

 

Bližšie informácie o akcii nájdeš na Facebookovej stránke.

Paulina Kleinová

Redaktor Paulina Kleinová

19 rokov, na svet pozerá cez sivo-zelené dúhovky, úspešne na vysokej škole, vraj ju bude živiť žurnalistika, snažiaca sa písať, písať, písať a písať. Vo voľnom čase zastihnuteľná pri dobrej literatúre, varení, turistikovaní, fotení, niekedy aj nezastihnuteľná pri cestovaní. Zdraví vás Paulina, dieťa kvetov!

Zanechajte odpoveď