zatvoriť
20814_j-k-rowlingova-napsala-dalsi-knihu-ze-sveta-harryho-pottera

Rowlingová je jedným z najviac inšpirujúcich úspechov našej doby. Mnoho ľudí ju pozná iba ako ženu, ktorá vytvorila Harryho Pottera. Ale to, čo väčšina ľudí nevie, je to, čím si prešla pred dosiahnutím úspechu. Rowlingovej život nebol vždy ružová záhrada.

V roku 1990 dostala Rowlingová nápad na príbeh Harryho Pottera. Uviedla, že nápad prišiel z ničoho nič  do jej mysle jeden deň, zatiaľ čo cestovala vo vlaku z Manchestru do Londýna. Hneď začala zbesilo písať. Avšak, neskôr ten rok, jej matka zomrela po 10 rokoch komplikácií so sklerózou multiplex.

V roku 1992 sa presťahovala do Portugalska učiť angličtinu, kde stretla svojho budúceho muža. V roku 1993, jej manželstvo skončilo rozvodom a ona sa sťahovala do Edinburghu pretože chcela byť bližšie k sestre. V tom čase mala tri kapitoly Harryho Pottera vo svojom kufri.

0001Vtedy videla Rowlingová samú seba ako zlyhanie. Bola nezamestnaná, rozvedená, bez peňazí. V tomto období si trpela depresiou. Bola to ťažká doba v jej živote čo ju ale neodradilo.

V roku 1995 všetkých 12 hlavných vydavateľov odmietlo skript Harry Potter. O rok neskôr ho však malé  nakladateľstvo Bloomsbury prijalo ho a zložilo iba malú zálohu – 1500 libier. V roku 1997, kniha vyšla v náklade len 1000 kópií, z ktorých 500 bolo distribuovaných do knižníc.

V roku 1997 a 1998, kniha získala ocenenie od Nestlé Smarties Book Prize a britskú knižnú cenu pre detskú knihu roka. Potom to už bola jedna divoká jazda pre Rowlingovú. Dnes Rowlingová predala viac ako 400 miliónov kópií jej kníh, a je považovaná za najúspešnejšiu ženskú autorku v Spojenom kráľovstve.

Značky : motiváciapríbehúspechúspešní ľudiazaujímavostižena
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď