zatvoriť
66ème Festival de Venise (Mostra)

Úspešný akčný herec, ktorého všetci poznáme ako boxera Rockyho či vojaka Ramba to nemal v živote ľahké. Odmietnutia sa naňho rútili ako nepriatelia v jeho filmoch. Napriek tomu to všetko zvládol ako v každom jeho filme a stal sa z neho jeden z najznámejších hercov v Hollywoode.

Sylvester Stallone (1946) je americký herec a režisér najznámejší pre jeho úlohu ako Rocky Balboa vo filme Rocky. Stallone sa presťahoval v roku 1970 do New Yorku a začal sa venovať jeho snu – stať sa hercom.  Avšak, bol všetkými odmietnutý a zažil mnoho zlyhania a reťazec ľudí, ktorý mu vraveli, že rozpráva smiešne, chodí smiešne a nevie hrať.

V tejto dobe bol na mizine. Počas tohto obdobia musel predať svojho psa za 25 $ len aby mohol zaplatiť účet za elektrinu. Bol odmietnutý 1500 krát od hľadačov talentov, agentmi a rôznymi ľuďmi vo filmovom priemysle s ktorými mal schôdzku. Čakal hodiny pred kanceláriami na ľudí, ktorý ho odmietli aby ho mohli odmietnuť znova. Robil to stále dookola.

Nakoniec prišlo úplne dno, bol bez domova. Žil a spal na autobusovej stanici v New Jersey po dobu troch týždňov a zároveň si šetril peniaze na nájomné.

Po napísaní scenáru pre film Rocky, mu bolo ponúknuté obrovské množstvo peňazí, no nie v tomto filme. Ponuka bola navýšená až na 350.000$ no s podmienkou – že nebude pôsobiť vo filme Rocky. Odmietol znovu a znovu. Nakoniec prijal len 35.000 $ a percento z tržieb za rolu Rockyho Balbou. Tento film neskôr zarobil v kinách 200 miliónov a bol začiatok úspešnej série filmov a kariéry jedného z najtalentovanejších akčných hercov.

 

Odmietnutie som vždy bral ako zatrúbenie do ucha, že mám vstať a makať. Nikdy nie ako pokyn k ústupu.

sylvester-stallone

 

 

Zdroj Zdroj
Značky : príbehúspešní ľudia
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď