zatvoriť
BRITAIN-ENTERTAINMENT-CINEMA-DUMB AND DUMBER TO

Všetci poznáme Jima Carreyho ako geniálneho a zábavneho komika, ktorý nám priniesol niektoré z celosvetovo najúspešnejších komédií všetkých čias, ako Maska, Blbý a blbší, a Ace Ventura. Ale nie všetci vieme príbeh jeho ťažkých začiatkov.

Vyrastal v rodine s ťažkými finančnými problémami s otcom, ktorému sa nedarilo udržať si prácu. Boli tak chudobní, že Jim musel odísť zo strednej školy vo veku 15 rokov a zamestnať sa ako vrátnik len preto, aby pomohol živiť rodinu.

carrey-ace-ventura

Na svojom prvom stand-up (vystúpenie komikov) v klube s názvom Yuk Yuk v Toronte, bol vypískáný z pódia. Zúčastnil sa konkurzu pre Saturday Night Live (zábavný program) v sezóne 1980-1981, no nepodarilo sa mu získať rolu.

Avšak, všetci vieme o jeho neskoršom obrovskom úspechu. V rozhovore s Oprah Winfrey, Jim hovorí o tom, ako použil zákon príťažlivosti tým, že napísal sám sebe šek na desať miliónov dolárov za “Herecké služby“, ktorý potom vložil do svojej peňaženky a nosil ho tam 7 rokov, než získal 10.000.000 miliónov dolárov za film Blbý a blbší, v ktorom hral hlavnú postavu.

jim-carrey-008

Ako Jim hovorí: „ Je to o tom dať vesmíru vedieť, čo chceš, ísť si za tým a nestarať sa, ako sa to stane.” Preto ak sa ti momentálne nedarí, alebo prežívaš ťažké obdobie, nikdy sa nevzdávaj a choď si za svojim cieľom. Použi zákon priťažlivosti. Snívaj o svojom úspechu a ten sa určite dostavý!

V ďalšom dieli z tejto série článkov si povieme o úspešnom rapperovi Jay-Z, ktorý sa tiež drží hesla: ‚NIKDY SA NEVZDÁVAJ!”.

Zdroj, Zdroj

Značky : motiváciapríbehúspechúspešní ľudiazaujímavosti
Patrik Uhrin

Redaktor Patrik Uhrin

Zanechajte odpoveď