zatvoriť
Zaujímavosti

ZDRAVŠÍ A ŠŤASTNEJŠÍ ŽIVOT? WWOOF TI HO UMOŽNÍ

dsc_7910

V dnešnej uponáhľanej a zmodernizovanej dobe je tento trend obľubenou témou. Vačšina ľudí si uvedomuje negatíva dnešného spôsobu života. Aj sa snažia v rámci možností priblížiť sa k prírode, obmädziť všetky možné „ečka“ pri prijímaní potravy, športovať… Je to super, každý krok je lepší ako žiaden, ako len zotrvať v tom kolotoči a stresovať sa od rána do večera, prejedať sa a božekať ako nám stúpa krvný tlak, sťažovať sa na všetko a na všetkých… ?

Sú ľudia, ktorí sa rozhodnú úplne zmeniť svoj život. Odídu do hor, na lazy, kopanice, začnú sa prisposobovať prírode. Je to veľmi náročné, nie každý to zvládne, ale ten, kto je odhodlaný a trpezlivý, svoj pokoj nájde. Všetko sa podriaďuje prírode, nie su žiadne voľné víkendy ani sviatky, ráno treba vstať a postarať sa o zvieratká, siať, kosiť, chystať drevo, opravovať ploty, podojiť. Práca na farme nikdy nemá konca, ale keď ju robíte od srdca, je to úžasné. Zvieratká sa vedia odmeniť za každú maličkosť, vrátia vám toľko lásky a radosti, až je to neuveriteľné. Napiť sa čerstvo podojeného mlieka, zajazdiť si na koníkoch, vytešovať sa z každého nového prírastku je obrovská odmena za všetku ťažkú pracu. Zvieratká tu žijú v harmónii, mačiatka pri vlčiakovi, pomedzi nich kuriatka, húsatká, svinky pobehujú pri kozliatkach a žiadne z nich nema problém s tým druhým. A ak náhodou áno, vyriešia si to a všetko pokračuje ďalej v mieri a pohode. Rešpektujú sa. Mnohí ľudia by si z nich mohli brať príklad. Ak na takej farme zotrváte, po čase prídete na to, že váš život je krajší, bohatší na pocity a zdravší.
Pokiaľ vás niečo z tohoto článku oslovilo a chceli  by ste svoj život zmeniť a žiť na farme, kontakt nájdete v redakcii.

Zanechajte odpoveď