zatvoriť
bonding-1985863_960_720

Brigády v supermarkete alebo v prevádzkach s jedlom sú ú študentov obľúbeným miestom na zarobenie peňazí. Ak však nemáš toľko času nazvyš, aby si chodil brigádovať, je pre teba skvelá občasná možnosť zárobku. Aké sú možnosti?

  • Môžeš si zahrať vo filme alebo v televízii

Množstvo študentov si privyrába komparzom v televízii alebo vo filme. Komparzové agentúry, do ktorých sa jednoducho prihlási každý, hľadajú rôznych ľudí v rôznom veku a v poslednom čase najmä mladých. Ak máš chuť zahrať si vo filme, je to trochu ťažšie. Film potrebuje konkrétne tipy ľudí a ty nemusíš vždy spĺňať predstavu štábu, to však neznamená, že si zahrať vo filme nemôžeš nikdy. V televízii je to ľahšie. Hľadajú ľudí bez ohľadu na výzor a vek. Môžeš sedieť v publiku, čo ti síce neprinesie veľký finančný obnos, no je to skvelá skúsenosť. Ponuky môžeš sledovať napríklad na oficiálnej facebookovej stránke Komparzu Bratislava, ktorá je overenou agentúrou práve u mladých ľudí. Treba si však dávať pozor na nedôveryhodné agentúry, ktoré ponúkajú rýchly zárobok pre študentov.

  • Dievčatá si môžu zarobiť ako hostesky

Neľakaj sa, ak nemáš meter sedemdesiat, v hostesingu nebýva minimálna výška, až na pár výnimiek, ohraničená. Vekovo je to o niečo horšie, keďže väčšina serióznych agentúr vyžaduje plnoletosť. V tomto prípade ale tiež existujú výnimky. Je totiž rozdiel či chceš robiť hostesku na autosalóne, kde sa vyžaduje minimálny vek aj výška, alebo rozdávať deťom cukríky na Medzinárodný deň detí. V mnohých prípadoch si takto zarobiť môžu aj chlapci, ktorým nevadí stráviť deň s malými deťmi.

  • Peniaze ti môže priniesť aj tvoje staré oblečenie

V second handoch však veľmi nepochodíš. No ak máš málo nosené a kvalitné kúsky, skúsiť to môžeš. Spýtať sa môžeš v miestnych obchodoch z druhej ruky, ale nosiť tam tašky s oblečením je zbytočné. Na stránkach second handu si môžeš nájsť kontakt a skúsiť im napísať. Nečakaj ale za svoje oblečenie veľký zárobok. Ďalšou možnosť je priniesť oblečenie do obchodov niektorých módnych značiek. Mnohé toto oblečenie menia na recyklovaný materiál a tebe to môže priniesť menší zárobok v podobe napríklad zľavovej poukážky, čo nie je síce peňažná odmena, ale mnohých to poteší.

  • Zarob si pohodlne z domova

Ak sleduješ ponuky práce na sociálnych sieťach, môžeš naraziť na príležitosť zarobiť si vyplňovaním ankiet. Nenechaj sa oklamať skvelou ponukou. Môže sa stať, že registráciou do agentúry, ktorá pripravuje dotazníky, nezískaš nič, ale zarobia na tebe. Preto si vyberaj len overené agentúry. Problémom môže byť aj vek, niektoré ankety sa totiž výhradne zameriavajú na konzumentov alkoholických nápojov. Skúsiť to môžeš aj napriek tomu, ankety môžu byť filtrované. To záleží len na dohode a konkrétnej agentúre. Brigádovať môže aj celá rodina, ak sa zúčastní verejného prieskumu. Takáto forma zárobku býva zdĺhavejšia.

Vždy si dávaj pozor na lákavé ponuky, ktoré ti ponúkajú rýchlu možnosť zárobku, aby sa ti náhodou nestalo, že odídeš s prázdnymi vreckami a budeš mať aj ďalšie problémy. Ak nie si plnoletý, povedz o tom rodičom a popros ich, aby s tebou zo začiatku chodili na dané miesta alebo ti pomohli zistiť si o konkrétnej agentúre viac.

Zanechajte odpoveď