zatvoriť

Do vzdelávacieho programu JA Základy podnikania sa v tomto školskom roku zapojilo až o 30% viac žiakov ako vlani. V máji sa uskutočnil posledný zo série úvodných metodických tréningov konzultantov programu, ktorý realizuje nezisková vzdelávacia spoločnosť JA Slovensko.

Vzdelávací program JA Základy podnikania je určený pre žiakov 5. a 6. ročníkov základných škôl, ktorí sa hravou formou oboznamujú so svetom financií a základnými pojmami finančnej gramotnosti. Spoznávajú spôsoby použitia peňazí a základné princípy hospodárenia. Žiaci majú možnosť na vlastnej koži vyskúšať si pohovor do zamestnania, hrajú sa na kusovú výrobu a výrobnú linku a preniknú do tajov marketingu.

V školskom roku 2016/2017 program realizovalo 152 tried s celkovým počtom 3020 detí. Svoje skúsenosti im odovzdávalo 97 nových vyškolených konzultantov, ktorí boli zo spoločnosti MetLife, z iných podnikateľských subjektov a z radov stredoškolských študentov – absolventov programu JA Firma.

„Pomoc komunite patrí do kultúry našej poisťovne a v tomto školskom roku sme sa už po druhýkrát zapojili do programu finančného vzdelávania detí na základných školách. Finančná gramotnosť je téma, ktorá je stále viac žiadaná, ale zároveň je pre deti náročná. My sme veľmi radi, že sa spomedzi zamestnancov aj finančných agentov našli dobrovoľníci, ktorí hravou formou deti do témy uviedli. Uvedomujeme si, že deti sú naša budúcnosť a je potrebné im poskytnúť kvalitné vzdelanie aj vo finančnej oblasti,“

Uviedol Milan Drdoš, riaditeľ oddelenia komunikácie a značky MetLife.

Program JA Základy podnikania je naozaj skvelý. Zaujímavé je, že deti sa všetky pojmy naučili veľmi rýchlo charakterizovať, dokonca aj žiaci, čo majú inak problémy s učením. Musím to teda opakovane hodnotiť ako skvelú príležitosť. Deti boli smutné, že program končí a dúfali, že v budúcom školskom roku si ho môžu zopakovať”.

Uviedla učiteľka Základnej školy Dolné Orešany Monika Vranová.

Jej slová potvrdzuje jedna z konzultantiek, Alžbeta Šrenkelová, podľa ktorej “Je nevyhnutné, aby sa už deti v takomto mladom veku oboznamovali so svetom podnikania. Práca konzultanta poskytuje možnosť spoznať mladých ľudí z bezprostrednej blízkosti a v uvoľnenej, hravej atmosfére. Mimoriadne obohacujúca a inšpiratívna skúsenosť.

Nadšenie neskrývajú ani žiaci ZŠ Pionierska, Šaľa, ktorým sa program páčil. „Získala som veľa skúseností o podnikaní a zistila som, čo znamenajú niektoré pojmy”. „Ďakujem za super hodiny! Už viem, ako zarábať a aj míňať peniaze”! „Teraz už viem, ako fungujú firmy a viem, ako ponúknuť produkt zákazníkovi,“ uvádzajú niektorí z nich.

Školy sa môžu zapojiť do vzdelávacích programov JA Slovensko prostredníctvom online registrácie na webovej stránke www.jaslovensko.sk/vzdelavanieucitelov

 

 

Značky : aktivitabohatstvobudúcnosťekonomiamladímotiváciaradyvzdelanie

Zanechajte odpoveď