zatvoriť
Motivácia

Výhody a nevýhody mať 20+

vyhody-nevyhody

Či ste práve vstúpili do sveta 20 ročných alebo v ňom už pár rokov trávite, pravdepodobne budete súhlasiť s tým, že 20+ má svoje pre aj proti . Niekedy ste vďačný za slobodu, inokedy nesiete zodpovednosť. Zatiaľ čo niektorí povedia, že mať 20 rokov je najlepšie obdobie vášho života, iní zase povedia, že je to to najhoršie obdobie. Pravda je však niekde v strede a tento vek má niečo z oboch.

 

  • Pre: Je to najlepší čas na cestovanie

Ste mladý, nezávislý a nemáte nič, čo by vás viazalo a zabránilo vám objavovať svet. Ste tiež najviac fit, aby ste sa mohli pustiť do život-meniacich (ale náročných) ciest, ako je Inca Trail alebo Mount Everest, ak by ste naozaj chceli.

  • Proti: Každý sa začne ženiť a zakladať si rodiny

To môže byť dobré alebo zlé v závislosti od vášho uhľa pohľadu. Ale je to trochu strašidelné predstaviť si, že už patríte do skupiny naozaj dospelých ľudí, ktorí robia dospelé rozhodnutia v podobe životných záväzkov a starostlivosti o inú ľudskú bytosť. To môže byť desivé.

 

  • Pre: Budete sa cítiť pohodlnejšie vo svojej vlastnej koži 

Obdobie dospievania je sprevádzané neistotou a vyznačuje sa zúfalou potrebou zapadnúť. Aj keď je normálne, že stále máte nejaké nejasnosti v živote, v období 20+ sa budete cítiť oveľa viac istý tým, kto ste. Prestanete sa snažiť byť ako všetci ostatní a budete svojou jedinečnou osobou.

  • Proti: Stále sa budete cítiť rovnako ako vo veku 18 rokov 

Každý vám povie, že ste dospelý a očakáva sa, že sa tak budete správať.. Ale bez ohľadu na to v ktorej dekáde 20+ sa nachádzate, stále sa budete cítiť ako by ste mali 18.

 

 

  • Pre: Máte dosť peňazí na to, aby ste si dopriali 

Na strednej škole ste si nemohli dovoliť skoro nič, nakoľko ak aj niekto brigádoval, boli to zväčša minimálne peniaze. Keďže mzdy sa zvyšujú s vekom, zistili sme, že výplatné šeky sú omnoho štedrejšie. Môžete si skutočne dopriať kúpiť oblečenie aké chcete, dopriať si víkendový brunch či si ísť vyraziť s priateľmi.

  • Proti: Nemáte dostatok peňazí na to, aby ste skutočne ušetrili 

Keď zoberiete do úvahy starostlivosť o seba, cestovanie a míňanie peňazí na veci, ako je vlastné bývanie a účty, nezostane vám až toľko zvyšných peňazí na iné veci.

 

 

  • Pre: Je to desaťročie slobody a nezávislosti 

Môžete ísť von do sveta a robiť čokoľvek, čo sa vám páči! Máte slobodu odísť z domu a žiť v zámorí, ak chcete. Po rokoch, kedy ste počúvali čo môžete a nemôžete od svojich rodičov, môžete konečne urobiť svoje vlastné rozhodnutia o čomkoľvek, od veľkých životných otázok až po malé denné rozhodnutia.

  • Proti: Je ťažké pripustiť, že stále potrebujete svojich rodičov

Budete sa cítiť nezávisle, keď odídete – až kým nezavoláte rodičom pýtajúc si radu a pomoc. Či už je to pomôcť s peniazmi alebo všeobecnými vecami, o ktorých nemáte predstavu, 20 rokov je fáza, v ktorej sa stále učíte, ako byť správne dospelý. Ale to vôbec nie je tá najhoršia vec. Mať svoj vlastný priestor znamená, že si vytvoríte lepší priestor a vzťah s vašimi rodičmi.

Zanechajte odpoveď