zatvoriť
Magazín N Klamstvá a konšpirácie

Denník N vydáva novú príručku pre študentov, ktorá je zameraná na kritické myslenie. Príručka je súčasťou najnovšieho vydania N magazínu. Stalo sa tak po minuloročnom úspechu s obdobnou príručkou o konšpiráciách.

Už dnes, 23. októbra, sa do slovenských stánkov dostane nová pomôcka pre študentov stredných škôl – príručka o kritickom myslení. 24-tisíc kusov sa vďaka podpore čitateľov dostane do 300 škôl po celom Slovensku. Záujem o výtlačky prejavili samotné školy.

Nejde však o náhodné vydanie – príručka bola vydaná na objednávku, po nedávnom úspechu s už spomínanou príručkou o konšpiráciách, ktorá sa dostala do 350 stredných škôl a tak sa dostala do rúk vyše 40-tisícom študentov. „Keď sme sa neskôr pýtali učiteľov, akú ďalšiu tému chceli dostať podrobne spracovanú, odpoveď bola úplne jasná – kritické myslenie,“ uviedol riaditeľ vydavateľstva N Press, Lukáš Fila.

Príručka obsahuje informácie ako rozlíšiť pravdu od klamstiev, ako nepodľahnúť vplyvom konšpiračných teórii, či ako sa nebáť premýšľať samostatne, no zároveň dôverovať druhým. Za týmto všetkých sú autori Ondrej Gažovič a Ján Markoš.

Paulina Kleinová

Redaktor Paulina Kleinová

19 rokov, na svet pozerá cez sivo-zelené dúhovky, úspešne na vysokej škole, vraj ju bude živiť žurnalistika, snažiaca sa písať, písať, písať a písať. Vo voľnom čase zastihnuteľná pri dobrej literatúre, varení, turistikovaní, fotení, niekedy aj nezastihnuteľná pri cestovaní. Zdraví vás Paulina, dieťa kvetov!

Zanechajte odpoveď