zatvoriť
vlakom-po-slovensku

Študenti na Slovensku majú momentálne cestovanie vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko zadarmo, preto sme sa vás rozhodli inšpirovať zaujímavými výletmi VLAKOM PO SLOVENSKU.

V 1. časti sme sa rozhodli pre mesto ŽILINA, krajské a dokonca 4. najväčšie mesto na Slovensku. Perla na Váhu leží na severnom Slovensku, na sútoku riek Váh, Kysuca a Rajčanka.

Na cestu vlakom využite stanicu ŽILINA. Ak chcete ochutnať jednu z najlepších pízz v Žiline, navštívte pizzeriu Carolina neďaleko železničnej stanice (Národná 17). Na Námestí Andreja Hlinku s dominantnou stupňovitou fontánou a sochou Andreja Hlinku, môžete navštíviť Sad SNP alebo Považskú galériu umenia, ktorá je zameraná na aktuálne výtvarné umenie. / www.pgu.sk

Na Mariánske námestie sa z nám. A. Hlinku dostanete Farskými schodmi a Farskou uličkou medzi Katedrálou Najsvätejšej Trojice a OC Mirage. Vo Farskej uličke určite navštívte Taliansku zmrzlinu, ktorá je fakt vynikajúca. Mariánske námestie bolo vďaka štvorcovému pôdorysu a otvoreným, oblúkovým chodbám vyhlásené za Mestskú pamiatkovú rezerváciu. Nachádzajú sa tu dve studne, na ktoré si v súčasnosti zamilované páry pripínajú zámky. Podľa legendy sa dokonca hovorí, že popod námestie vedie tajná chodba do Budatínskeho hradu. Konajú sa tu aj rôzne kultúrne podujatia, ktoré si môžete vychutnať z okolitých reštaurácií, kaviarní a ich terás.

zmrzlina-vo-farskej-ulicke

Mestské divadlo Žilina / www.divadlozilina.eu
Program divadla je bohatý a každý si nájde niečo svoje, predstavenia ponúkajú skoro každodenne. Budovu divadla nájdete na námestí Andreja Hlinku.

No Escape / www.noescape.sk
Tímová, úniková hra, ktorej sa stávate súčasťou. Máte 60 minút na to, aby ste vyriešili záhadu a dostali sa von. Bez tímovej spolupráce sa von nedostanete!
No Escape ponúka dve hry – Horror story (2-4 hráči, 36€, 15r+) a Love story (2-5 hráčov, 38€, 18r+).

horror_room
horror story

Lezecká stena a kaviareň K2 / www.anatomic.sk/lezecka-stena-kaviaren-k2-zilina
Vyskúšajte si adrenalínový zážitok na najväčšej boulderingovej lezeckej stene na Slovensku. Strach zaženieš v kaviarni K2, v ktorej sa každý mesiac konajú zaujímavé akcie.

lezecka-stena

Lanový park PRELES / www.lanovyparkpreles.sk
Už čoskoro (22.4.) otvoria aj lanový park v Žilinskom lesoparku, ktorý je najvyšším na Slovensku.

Vodné dielo Žilina
Oddýchnite si a zrelaxujte na obľúbenom mieste Žilinčanov. Nájdete tu skatepark, beachvolejbalové ihrisko, in-line dráhu pre korčuliarov, úložné skrinky, detskú trampolínu, minigolf, požičovňu lodiek, cykloturistickú trasu, aj rôzne bufety a reštaurácie. Vyskúšať môžete dokonca jachting, či windsurfing.

Stanica Žilina-Záriečie / www.stanica.sk
Budovu na železničnej zastávke Žilina – Záriečie si prenajalo občianske združenie Truc sphérique, ktoré budovu zrekonštruovalo a prispôsobilo podľa vlastných predstáv. Aktuálne Stanica, ako svoj kultúrny priestor s kaviarňou nazývajú, ponúka bohatý program (festivaly, divadelné predstavenia, koncerty, filmové premietania, prednášky, výstavy, workshopy, …).

 

všetky miesta nájdeš aj na tejto mape:

 

Zabudli sme na tvoje obľúbené miesto? Napíš nám o ňom do komentárov. 🙂

Značky : cestovanieinšpiráciaSlovenskotipyvlak
Erik Škôlka

Redaktor Erik Škôlka

Som študent Súkromného gymnázia ŽP v Podbrezovej so zameraním na informatiku. Vo svojom voľnom čase rád hľadám na nete zaujímavé veci, zapájam sa do rôznych projektov, hrám v amatérskom divadle, tiež som súčasťou dobrovoľného hasičského zboru a milujem sociálne siete.

Zanechajte odpoveď