zatvoriť
Pre študentaZaujímavosti

Vieš kto vyhral súťaž TOP študentská JA firma ?

Titul Najlepšia JA Firma roka 2017 získali v celoslovenskej konkurencii študenti z Gymnázia Poštová Košice (JA Firma ASSUM), ktorí vyrábajú kávovú zmes na jedenie. Víťazi postupujú na medzinárodnú súťaž Company of the Year Competition 2017, kde budú reprezentovať Slovensko v konkurencii 35 krajín.

Ceny v súťaži TOP Finále JA Firiem sa udeľovali 11. mája v Bratislave na slávnostnom galavečere pri príležitosti 25. výročia vzdelávacej neziskovej organizácie JA Slovensko za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana.

Na 2. mieste sa umiestnila JA Firma Hal-Tech zo Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej Hálova Bratislava, ktorí vyvinuli QiPocket – produkt na bezdrôtové dobíjanie smartfónu. Tretiu cenu si zo súťaže odniesli študenti z JA Firmy G.E.T (Evanjelické gymnázium Tisovec), ktorí, čisto na prírodnej báze, vyrábajú zubnú pastu BeePaste a rúž BeeLip.

TOP Finále JA Firiem sa zúčastnilo najlepších 8 JA Firiem, ktoré vzišli z národného JA Veľtrhu podnikateľských talentov. Ten sa konal 5. apríla v Košiciach za účasti 48 JA Firiem z celého Slovenska. Študenti v priebehu TOP Finále prezentovali svoje JA Firmy pred odbornou porotou v Národnom podnikateľskom centre. Finále predchádzala mentorovacia fáza, ktorá bola zameraná najmä na rozvíjanie manažérskych, prezentačných a digitálnych zručností.

Zanechajte odpoveď