zatvoriť
Zaujímavosti

Urob z negatívneho pozitívne

gettyimages-138564290

Mnoho ľudí večer príde domov a rozpráva, čo negatívne zažili. Prečo si zo svojho dňa pamätáme práve nepríjemné veci? Je to v nás zakorenené?

Vezmime si ako príklad vlaky. Mnoho študentov i dospelých cestuje dennodenne vlakom. Sú nervózni, keď ich spoj mešká, prípadne musia stáť v uličke. Podľa mňa je to príležitosť, aby sme spoznali nových ľudí, nadviazali s nimi kontakt, porozprávali sa. Ja som takto spoznala mnoho ľudí a zažila mnoho zaujímavého. Niekedy ľudí stačí iba vypočuť, pretože majú potrebu sa niekomu vyrozprávať.
Išli ste už niekedy rýchlikom či osobákom? Napríklad na otočku do hlavného mesta nadýchať sa „čerstvého“ vzduchu a späť? Cestovanie je príležitosť získať mnoho nových zážitkov. Stačí iba vystúpiť zo svojej komfortnej zóny. Jedno obdobie som mala zápisník, do ktorého mi osoby, ktoré som na cestách spoznala, niečo pekné napísali. Boli to napríklad deti, ktoré išli z výletu – začali sme spolu hrať karty a čas nám rýchlo ubehol. Alebo dievčatá, ktoré išli na letnú brigádu a aby nepomreli od hladu, kým si niečo zarobia, im mamina nabalila mrazené mäso, ktoré sa počas cesty začalo rozmrazovať. Prípadne keď som sa náhodne ocitla v preplnenom vlaku, ktorým väčšina ľudí išla na festival.
Mnoho svojich zážitkov pri cestovaní som rozprávala kamarátom a oni sa divili, že viem aj v negatívnej veci nájsť niečo pozitívne. Možno práve tým som im zlepšila deň. Skúsme niekedy porozmýšlať, čo pozitívne sme zažili či komu sme pomohli. Môže to byť aj maličkosť, ale určite sa niečo nájde.
Zhrňme si to:
  • Hľadaj pozitíva
  • Výstup zo svojej komfortnej zóny
  • Rozprávaj o tom kamarátom
  • Maj otvorené oči, nikdy nevieš, čo zažiješ, napríklad počas cesty vlakom
Anna Albrechtová

Redaktor Anna Albrechtová

Som človek, ktorý rád spoznáva nových ľudí. Objavuje nové krajiny a s tým spojené zážitky. Môžem o sebe povedať, že som kreatívna, rada píšem blogy. Keď sa pre niečo nadchnem idem si za tým. Takže by som povedala, že som aj cieľavedomá.

Zanechajte odpoveď