zatvoriť
light-fashion-hands-woman

„Otec mi kedysi povedal: Pamätaj, že ak chceš urobiť niečo dobré, nikdy nehlaď na okolnosti. Proste to urob.” Angelina Jolies

Poznáš ten pocit, keď ti napadne super nápad a ty netúžiš po ničom inom, len to začať realizovať ? No potom sa stane to, čo sa nám akosi stalo normálnym a bežným vo všetkom. Ver mi, z vlastnej skúsenosti viem, že nie je nič horšie, než keď ťa ľudia v tvojom okolí začnú presviedčať o tom, že to nie je reálne. Tvoje sny a plány sa im zdajú nemožné a smiešne. Ty sa im zdáš smiešny. Vraj si príliš pozitívny a lietaš niekde v oblakoch. Že reálny život taký nie je.

A čo začneš robiť ? Začneš nad tým všetkých premýšľať až príliš. Začneš si pripúšťať veci, ktoré ti boli povedané a tvoje nadšenie ťa pomaly opúšťa. A tak, ako sa ti to na začiatku zdalo perfektné , tak sa ti to teraz zdá neuskutočniteľné.

Práve v takomto momente, musíš chytiť svoje rozhodnutie pevne do vlastných rúk. Nevravím, že všetky názory iných sú zlé. Snaž sa však, čo najviac rozlišovať. Slová ľudí, ktorým na tebe záleží, zváž. Slová ľudí, ktorý to v živote nedosiahli ďaleko a jediné čo vedia, je organizovať život iným, rýchlo zo svojej mysle vyhoď.

just-do-it-hed-2013

Všetko bude záležať na tvojom rozhodnutí. Odhodlaní. Už predom ťa upozorňujem, že ťa to bude stáť veľa síl. Budeš musieť obetovať veľa svojho času. Možno sa budeš v mnohých veciach musieť zdokonaliť. Niečo nové sa naučiť. No celý ten proces ťa mnohému naučí. A ak budeš mať pred očami cieľ, za ktorým kráčaš… Bude to tá najlepšia skúsenosť v živote, ktorá ťa mohla stretnúť.

A teraz všetci, ruku na srdce. Koľkí z nás to už zažili a svoj sen hneď zahodili ? Vzdali sme sa skôr, než by sme vôbec začali. Nemali sme dosť odhodlania, ani síl niekomu niečo dokazovať.

A vieš čo ? Možno práve teraz nadišiel, ten správny čas. Nedokazuj nikomu nič. Dokáž však samému sebe, že je v tebe dostatok síl na to, aby si žil život po akom túžiš. Chcem ti povedať, že život aký chceš, môžeš začať žiť v každom čase. Ak tento článok budeš čítať v júni alebo októbri, možno práve teraz je ten správny čas, začať si plniť svoje sny a žiť život aký si zaslúžiš.

 

Značky : motiváciapríbeh
Dominika Škrabová

Redaktor Dominika Škrabová

Som dievča, ktoré žije vo vlastnom svete. Hudba a písanie, tvoria veľkú časť môjho života, no niekedy však len v tichu pozorujem okolitý svet.

Zanechajte odpoveď