zatvoriť
Aktuality

Týždeň vedy a techniky je v plnom prúde

tyzden-vedy-a-techniky-2017

Od pondelka, 6. novembra, bol zahájený v poradí už 14. ročník celoslovenského podujatia s názvom Týždeň vedy a techniky. Ide o akciu zameranú na výskum a popularizáciu vedy. Otvorenie prebehlo spoločne s ministerkou školstva, vedy, výskumu a športu, Martina Lubyová, ktorá týždeň vedy zahájila príhovorom.

„Želám organizátorom úspešný priebeh všetkých podujatí a návštevníkom veľa zaujímavých stretnutí a zážitkov,“ znelo privítanie Martiny Lubyovej. Súčasne tiež vyzdvihla praktický prínos technicko-vedeckého týždňa pre deti, ktoré si môžu vedecké exponáty a zariadenia vyskúšať v praxi. „Žiaci tu uvidia veci, ktoré bežne v škole neuvidia. Niekedy to ľudí chytí za srdce v mladom veku a neskôr budú robiť vedu z presvedčenia, že ich to baví,“ podotkla ministerka. Vrámci svojej účasti na otvorení Týždňa vedy a techniky si ministerka prezrela prezentované vedecké modely a výstavu s názvom Dizajn – symbióza vedy a techniky.

 Po celej Slovenskej republike sú pripravené rôzne podujatia, prednášky, súťaže či workshopy organizované inštitúciami a organizáciami pracujúcimi v oblasti vedy a techniky. V programe je aj galavečer pri odovzdávaní Ceny za vedu a techniku.

Týždeň vedy a techniky potrvá do nedele, 12. novembra.

Paulina Kleinová

Redaktor Paulina Kleinová

19 rokov, na svet pozerá cez sivo-zelené dúhovky, úspešne na vysokej škole, vraj ju bude živiť žurnalistika, snažiaca sa písať, písať, písať a písať. Vo voľnom čase zastihnuteľná pri dobrej literatúre, varení, turistikovaní, fotení, niekedy aj nezastihnuteľná pri cestovaní. Zdraví vás Paulina, dieťa kvetov!

Zanechajte odpoveď