zatvoriť
businessman-fashion-man-person

Každým okamžikom ukazujeme okolitému svetu o sebe veľa informácií. Robíme to vedome aj nevedome. Ale robíme to neustále. Hovorí sa tomu image- to, ako nás vnímajú ľudia okolo nás. Či chceme alebo nie, dobrý image je základom úspechu či už v súkromnom tak aj v pracovnom živote. Našťastie na ňom môžeš zapracovať a veľa vylepšiť. Spolu s Two Gentlemen ti prinesieme sériu článkov, kde sa dozvieš, prečo je tvoj image dôležitý.

Image je veľmi široký pojem, ktorý zahrňuje ako duševnú, tak aj fyzickú stránku. Ako sa obliekaš, či hovoríš spisovne alebo nie, akým štýlom riešiš problémy, vyzeráš atraktívne či nie, či sa staráš o svoj zovňajšok, či máš v garáži Mustanga alebo nie – to všetko a ďalšie tisíce vecí, to je tvoj image. Tvoj image však nemusí zodpovedať tomu, kto si v skutočnosti. Pokiaľ sa budeš hrať na odvážneho machra, ľudia ťa tak budú brať. Pokiaľ budeš hrať hanblivého, ľudia tomu budú veriť. Potom už je jedno, či taký si alebo nie.

Tvorba image sa skladá viac-menej z dvoch krokov, opýtaj sa sám seba na tieto otázky:

1) Čo ťa baví teraz, aké máš koníčky, ako sa správaš v spoločnosti, ako sa obliekaš, ako sa o seba staráš, ako hovoríš s ľuďmi, aké s nimi máš vzťahy?

2) Čo by ťa bavilo robiť ďalej, ako by si chcel v spoločnosti vyzerať, ako by si sa chcel obliekať, ako by si chcel vyzerať, aký by si chcel mať pocit z rozhovorov, aké vzťahy by si chcel vylepšiť?

omkduq9r3zo-olu-eletu

A teraz tieto dva kroky skús vyvážiť, zameraj sa na ciele z druhého kroku. Skúšaj nové zážitky, čo si vždy chcel vyskúšať, skús nové štýly oblečenia, hovor viac, buď k ostatným ústretovejší. Nikdy však nezabúdaj na svoje pôvodné koníčky, záujmy a správanie. Vyber z nich to najlepšie. Zbavte sa toho, čo ti bránilo v osobnom rozvoji. Chceš vyzerať v spoločnosti na úrovni? Zbav sa tých starých deravých teplákov, čo máš v skrini. Je jedno, či ich nosíš alebo nie, podstatné je, že ich máš.

Väčšinou sú to práve takéto malé banality, ktoré ti tvorí image bez tvojho vedomia. A vedome to môžeš všetko napraviť.

V ďalších dieloch ti povieme o tom, ako si vytvoriť imidž na mieru, aby presne zodpovedala tvojím záujmom a cieľom alebo napríklad o tom, ako vyniknúť v dave.

 

Blog Two Gentlemen je príručkou moderného gentlemena. Na ich webe sa dozvieš všetko, čo by správny gentleman mal vedieť.

Čo začalo ako malý blog  dvoch kamarátov sa rozrástlo na blog partie skvelých ľudí. Idea zostala rovnaká – podeliť sa s vami o zážitky, rady a skúsenosti z nášho života.

snimka-obrazovky-2016-12-13-o-23-53-14

3

Značky : bohatstvodospelosťmladímódamužradytipyúspech
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď