zatvoriť
Cestovanie

Toto je 5 najlepších destinácií na jeseň podľa travel expertov

emilie

Leto je už síce za nami ale to ešte neznamená, že ste niečo zmeškali. Jeseň je skvelý čas na cestovanie – v niektorých najpopulárnejších destináciách sú v tomto období menšie davy ľudí, nižšie ceny a miernejšie počasie.

Ak chcete tento rok ešte stihnúť jesennú dovolenku, ale nie ste si celkom istí v rozhodovaní, využite tieto návrhy od viceprezidenta American Express Travel Jamieho Lubkemanna.

Cestovný portál tento rok poskytol zoznam najobľúbenejších destinácií na jesenné cestovanie, pričom na jeho zostavenie použili interné údaje o rezerváciách. Platforma sa zameriavala na destinácie, ktoré zaznamenali veľký nárast zákazníckych záujmov za posledný rok a porovnávali rezervácie na september až december 2016 s rovnakými mesiacmi v roku 2017.

Tu sú tie najzaujímavejšie miesta, ktoré môžete túto sezónu navštíviť:

 

Bejrút, Libanon

Zvýšenie rezervácií: 150%

„Aj s ohľadom na aktuálnu geopolitickú situáciu Američania menia svoje obavy na pochopenie a začínajú objavovať destinácie na Blízkom východe- cestovný ruch je na vzostupe a letecké spoločnosti vytvárajú viac a viac liniek.“

Bejrút bol kedysi známy ako „Paríž na Strednom východe“ vďaka svojej Francúzskom inšpirovanej architektúre a pulzujúcej domácej kuchyni. Ako jedna z najstarších osád je veľmi obľúbená hlavne milovníkmi histórie.

 

beirut

 

Tel Aviv, Izrael
Zvýšenie rezervácií: 148%

Výlet do Tel Avivu by mohol zahŕňať všetko od leňošenia na pláži a návštev múzeí až po falafel a hummus.  „Tel Aviv je moderný, živý a kozmopolitný,“ povedal Lubkemann.

 

tel-aviv-israel

 

Casablanca, Morocco
Zvýšenie rezervácií: 86%

Maroko je všeobecne trendy pre moderných cestujúcich, a s nádejou na nové stavebné projekty ako Parc de la Ligue Arabe a Grande Theatre de Casablanca, toto prístavné mesto je miesto, kde by ste chceli práve teraz byť.

 

casablanca

 

Mazatlán, Mexiko

Zvýšenie rezervácií: 82%

Toto rekreačné stredisko na pobreží Tichého oceánu v Mexiku je známe svojimi krásnymi piesočnatými plážami a historickým centrom. Mnohé z budov 19. storočia boli zrekonštruované, aby mohli návštevníkom naservírovať kulinárske aj umelecké pôžitky. Mazatlán je považovaný za jedno z miest s najlepším nočným životom v Mexiku.

 

mazatlan-mexico

 

Paríž, Francúzsko 
Zvýšenie rezervácií: 55%

Ak túžite po luxusnom zážitku z ubytovania v Paríži, tento čas je pre vás ako pravý, pretože Hôtel de Crillon a The Ritz sa nedávno opäť otvoril po rekonštrukcii. Lubkemann dodal: „A zatiaľ čo Eiffelova veža je stálym lákadlom aj po mnohých návštevách, ľudia túžiaci po menej turistických atrakciách navštívia miesta ako je Haut-Marais, menej známa časť populárnej Marais s umeleckými galériami, pop-up obchody, koktaily, množstvo nových barov a reštaurácií a hrady Fontainebleau alebo Vaux-le-Vicomte. “

 

paris-france

Zanechajte odpoveď