zatvoriť
Pre študentaRady a tipy

Tipy, ktoré ťa udržia fit počas školy a nezruinujú ťa

pexels-photo-374101

Počas školy je ťažké nájsť si čas na iné činnosti okrem učenia alebo oddychu po škole. Na cvičenie si len málokto nájde čas a náladu. Preto sa ti určite zídu tipy, ako ostať fit aj počas pracovného týždňa a pritom neminúť takmer nič.

  • Inšpiráciu na cvičenie hľadaj na internete

Na návštevu posilňovne cez týždeň nie je dostatok času, no cvičiť  v pohodlí domova môžeš kedykoľvek. Workout videí na internete nájdeš veľké množstvo. Počas školy sa ti určite zíde precvičiť si chrbticu, keďže niekoľkohodinové sedenie na vyučovaní jej dá poriadne zabrať. Napríklad jogu sa môžeš naučiť cvičiť aj doma a peniaze, ktoré ušetríš na kurze, sa ti určite zídu.

  • Využi čas v škole efektívnejšie 

Namiesto cestovania do školy MHD si privstaň a prejdi sa. To isté môžeš spraviť aj cestou domov. Aj voľno medzi prednáškami alebo hodinami môžeš využiť prospešne. Namiesto sedenia a čakania môžeš navštíviť športové zariadenie svojej školy. Väčšina škôl má k dispozícii plaváreň alebo telocvičňu, ktorých služby môžeš ako študent využiť bezplatne alebo za minimálny poplatok. Pri niektorých odboroch na vysokej škole sa dá zvoliť telesná aj ako predmet a ty získaš k dobru ešte aj kredity.

  • Dávaj telu dostatok vitamínov

Nemusíš si kupovať drahé vitamíny, stačí látky prijímať priamo z ich hlavných zdrojov. Čerstvé ovocie a zelenina namiesto nezdravých látok ti pomôžu okrem zdravého tela aj na lepšie sústredenia sa v škole. Pitný režim môžeš dopĺňať aj čistou vodou alebo ovocnými a zeleninovými šťavami. Celozrnné pečivo namiesto bieleho tiež pridá body k dobru.

  • Ďalšie malé triky, ktoré ťa udržia fit

Vždy si sprav čas na raňajky. Nenechaj telo hladovať niekoľko hodín po zobudení a dopraj mu hneď ráno zdravé jedlo bohaté na živiny.

Využívaj schody namiesto výťahu. Vybehnúť po schodoch je skvelý cvik, najmä, ak väčšinu dňa tráviš posediačky.

Snaž sa spať každú noc 7 – 9 hodín. Dostatok spánku prispieva k dosahovaniu lepších výsledkov v škole a k zdravšiemu životu.

Namiesto času stráveného na počítači, voľný čas stráv v prírode alebo pri čítaní knihy – v správnej polohe.

Pomôž doma upratať.  Umývanie a vysávanie dlážky alebo utieranie prachu, to všetko ti zaručí precvičenie svalov.

Aj cez zimu sa snaž pravidelne v izbe vetrať. Čerstvý vzduch telu prospeje vždy.

Zanechajte odpoveď