zatvoriť
Nezaradené

JA Slovensko pomáha úspešným stredoškolákom ďalej rásť

jaml-2017-z-workshopu

JA Mladý líder 2017 – celoslovenská študentská konferencia pod záštitou neziskovej vzdelávacej organizácie JA Slovensko, určená pre 30 najlepších študentov – absolventov programov podnikateľského, ekonomického a finančného vzdelávania.   

Cieľom konferencie, ktorá sa uskutočnila v dňoch 19. – 22. septembra s podporou spoločnosti Citi Foundation, bolo inšpirovať a motivovať mladých ľudí k tomu, aby sa raz stali lídrami a profesionálmi vo svojej budúcej práci. Ani cesta zúčastniť sa na konferencii nebola jednoduchá. Študenti museli skĺbiť svoje vedomosti a líderské schopnosti, preukázať organizačný talent, prezentačné a komunikačné zručnosti a v školskom roku 2016/2017 obsadiť víťazné priečky v súťažiach organizovaných JA Slovensko.

Absolútnou víťazkou JAML 2017 sa stala Katarína Kozelnická, študentka 3. ročníka Strednej odbornej školy, Pod amfiteátrom 7 v Leviciach. „Podujatie JAML 2017 mi dalo obrovský priestor pre môj osobný rast. Zlepšila som svoju schopnosť pracovať a komunikovať v tíme v snahe nájsť vždy to najlepšie riešenie, Výzvu spoločnosti Citi sme zvládli aj vďaka konzultantom, ktorí nám poskytli svoje rady z praxe. V tíme sme stavili na kreativitu, brainstormig a myslenie mimo boxu. Program zameraný na krízové riadenie mi zase ukázal, aké dôležité je naučiť sa zvládať stresové situácie a brať do úvahy názory iných. Víťazstvo mi dalo obrovskú motiváciu pracovať na sebe a ísť za svojím cieľom. V neposlednom rade som tu stretla fantastických ľudí, na ktorých nikdy nezabudnem!“ uviedla K. Kozelnická. V jej odhodlaní ďalej na sebe pracovať jej určite pomôže aj mesačná stáž v bruselskej kancelárii europoslanca za SR Ivana Štefanca, ktorú ako víťazka získala.

katarina-kozelnicka-v-strede

JA Mladý líder je unikátna príležitosť pre študentov, počas štyroch dní, preveriť svoje schopnosti, limity a zručnosti. Mnohí z nich si na začiatku myslia, že sú jedineční, niektorí sa naopak podceňujú. Práve kombinácia rôznych tematických workshopov a lektorov s niekoľkoročnými skúsenosťami im pomôže odhaliť ich skutočné možnosti a pripraviť ich aj pre reálny svet práce“, uviedol Peter Kalčevský, programový riaditeľ JA Slovensko.

Študenti na konferencii absolvovali interaktívne workshopy pod vedením odborných lektorov a koučov globálnej banky Citi. Riešili reálnu výzvu z praxe, pričom sa zamerali nielen na sebapoznávanie, ale aj na posilnenie schopnosti tímovej spolupráce a krízového riadenia.

Ako uviedla generálna riaditeľka Citi na Slovensku Veronika Špaňárová, “uplatnenie mladých ľudí na trhu práce je kľúčové pre našu budúcnosť.” “Preto Citi na Slovensku už viac ako 20 rokov podporuje rozvoj podnikateľského vzdelávania študentov. Verím, že študentom sa konferencia páčila a pomohla im posunúť sa ďalej na ceste k profesijnému životu”, dodala       V. Špaňárová.

Patrik Uhrin

Redaktor Patrik Uhrin

Zanechajte odpoveď