zatvoriť
hands-woman-art-hand

Tak som sa rozhodla pravidelne behávať. To, či ma to baví, bola jedna vec, no vec druhá, a podstatne dôležitejšia, bola zdravotná stránka mojej telesnej aj duševnej schránky. Hovorí sa, v zdravom tele zdravý duch. Priznávam, na prvýkrát som si dala poriadne do tela a nohy som si necítila dobrú polhodinu po tom, ako som už sedela v teple obývačky. Ale človek sa učí činmi. Čo ma teda naučila blčiaca senzácia v pľúcach? Že sila sa nenachádza vo veciach okolo nás – sila je priamo v nás!

Aj včera som si bola zabehať. Rozhodla som sa, že skúsim niečo viac ako troj-kilometrový terén popri rušnej ceste. Chcela som niečo, čo som nikdy neurobila, niečo, čo by vo mne vzbudilo emóciu „som na seba hrdá!“ Podarilo sa mi to. Bežala som neoblomne a bez prerušenia celých šesť kilometrov za tridsaťpäť minút. A bežalo sa mi fantasticky! Ulice boli takmer prázdne, potichu zahalené do rúška tmy. Všade vládol pokoj, dokonca aj vo mne. Nesmierne sa mi to páčilo a ako neviditeľná ruka ma to galakticky posúvalo dopredu. 

pexels-photo-127627

Keď som prišla domov, dlho som premýšľala nad tým, čo som vlastne dokázala. Určite ste zažili už množstvo pádov. Veľmi dobre teda viete, aké bolestivé sú, a ako veľmi demotivujú človeka znovu vstať. Už len kvôli strachu z ďalšieho pádu. Ja som sa skoro podvolila a snažila som sa presvedčiť svoju stránku večného bojovníka, že to má vzdať, že to má dávno prehraté a že sa nemá ani pokúšať, pretože bude trpieť ešte viac. Predsa len, začať s behom po polročnom hybernovaní? Bojovník vo mne ma však nepočúvol, práve naopak – celkom slušne mi ukázal, že je najvyšší čas pozbierať sa. Tiež mi dokázal, že riešenie sa nenachádza v odkladaní záležitosti z dôvodu strachu alebo v úplnej rezignácii pretože „už je aj tak neskoro“. Nie.

Riešenie bolo vo mne, bolo vo mne celý čas, ako tá sila! Stačilo len opäť začať veriť a uzavrieť mier medzi svojou dušou a svojim telom. Nikdy nebudem tvrdiť, že to bolo jednoduché, no určite môžem tvrdiť, že to bol skutočne nádherný okamih! Sedemkrát som spadla a ôsmykrát sa zdvihla zo zeme. Nie je život práve o tom?

pexels-photo-196667

Ak práve bojujete so svojim vlastným ja, so svojimi démonmi alebo bojujete proti celému svetu, pamätajte si jedno – tá sila, ktorú hľadáte, je vo vás. Nie je vo vašich rodičoch, ani vo vašom súrodencovi alebo najlepšom priateľovi. Tí majú vlastnú silu, o ktorej možno ani len netušia. Tá vaša je vo vás a vytvorili ste si ju vy. Pýtate sa ako? Predsa pádmi a vzostupmi. Tak sa nebojte padať, pretože práve pády vás naučia o to vyššie stúpať po rebríku za vašimi snami.

Značky : aktivitamotiváciasústredenosťúspech
Paulina Kleinová

Redaktor Paulina Kleinová

19 rokov, na svet pozerá cez sivo-zelené dúhovky, úspešne na vysokej škole, vraj ju bude živiť žurnalistika, snažiaca sa písať, písať, písať a písať. Vo voľnom čase zastihnuteľná pri dobrej literatúre, varení, turistikovaní, fotení, niekedy aj nezastihnuteľná pri cestovaní. Zdraví vás Paulina, dieťa kvetov!

Zanechajte odpoveď