zatvoriť
ranne-vstavanie

Niektorí z nás sú ranostajmi už od útleho detstva, väčšina sa však skoro každé ráno musí premáhať a bojovať so svojím budíkom. A práve mnohí úspešní ľudia na skoré vstávanie nedajú dopustiť. Ako to robia? Ja mám dnes pre vás pár tipov, ako vstávať aspoň o niečo skôr!

Choďte na to postupne

Nezabúdajte, že ak je vaše telo zvyknuté spávať skoro celé doobedie a celkový režim spánku máte rozhádzaný, nie je najsprávnejšou voľbou začať zhurta. Popravde, malými krokmi zájdeme ďalej, a to platí aj v tomto prípade. Postupne pripravujte svoje telo i myseľ na zmenu, ktorú sa chystáte uskutočniť.

Zaspávajte skôr

Čas, kedy chodíte spať má na ranné vstávanie pomerne veľký vplyv. A takisto aj jeho pravidelnosť. Vaše telo si na nový režim skôr či neskôr zvykne, a preto je dôležité dodržiavať ho. Sami viete, koľko hodín potrebujete – či už 7, alebo 8 – a podľa toho sa prispôsobte.

zaspavanie

 

Pred spaním…

Pred spaním sa odporúča netráviť príliš veľa času na zariadeniach ako sú počítače, smartfóny, či tablety. Naopak, namiesto nich dokáže človeka unaviť práve kniha alebo váš obľúbený časopis. Tie zabezpečia oveľa kvalitnejší spánok, než neskoré textovanie s priateľmi. Aby ste si zároveň uľahčili ráno, pripravte sa na ďalší deň už večer – zbaľte tašku, premyslite si oblečenie, spíšte zoznam povinností… Takto zaspíte oveľa pokojnejšie.

Ráno

Odložte mobil na druhú stranu izby, a tak už nebudete môcť len jednoducho potiahnuť tlačítkom „snooze“. Dokonca existuje mnoho aplikácii, ktoré kontrolujú váš spánok a zobudia vás v najvhodnejšej chvíli (napr. Sleep Cycle). Nezabúdajte na výdatne zdravé raňajky, ktoré vám doplnia energiu na celý deň a pohár vody, pretože telo je po dlhej noci dehydratované. Ak raňajky nestíhate, vstaňte o niečo skôr.

novy-the-student
Značky : budicekranovstavanie
Alžbeta Kureková

Redaktor Alžbeta Kureková

Študentka gymnázia plná snov, ambícii a pozitívnych myšlienok. Milujúca knihy, zelený čaj, skoré rána a jesenné daždivé večery. Občas túlajúca sa po svete so svojím fotoaparátom, inokedy pohrúžená do cvičenia yogy.

Zanechajte odpoveď