zatvoriť
hiker-1607017_960_720

Začala síce iba jar, ale ja už myslím na leto. Aké to bude super, oddychovať od školy a povinností. Len tak ležať na pláži… Jedna vec je vybrať si destináciu a druhá, čo si so sebou vziať. The Student ti preto ponúkne tipy a triky na to, aby sa vedel efektívne pobaliť.

Možnosť letieť lietadlom  na dovolenku je cenovo dostupná a preto je tu zopár rád, ako si zabaliť iba to najpotrebnejšie.

  1. Zisti, aké veci ti poskytne ubytovacie zariadenie, kde budeš ubytovaný (hotel, penzión), aj takto môžeš ušetriť miesto v kufri.
  1. Ber do úvahy, že z dovolenky či výletu si budeš chcieť odniesť nejaký suvenír.  Kam ho zbalíš, ak už pri odchode budeš mať preplnený kufor?
  1. Neber si veci, ktoré nevyužiješ. Ľahko sa to povie: „A ešte toto sa mi zíde, aj toto je pekné. Túto vec môžem skombinovať s týmto.“
  1. Určite si zober šatku. Tá sa ti isto zíde. Môžeš ju využiť na krk alebo si ju prehodiť cez seba, keď ti bude chladno, prípadne ti môže poslúžiť ako prikrývka hlavy pred slnkom, či dažďom.
  1. Ak ideš zavítať do destinácie, kde si nie si istý kvalitou pitnej vody, stravy, zabaľ si slovenskú kvalitnú slivovicu na zničenie baktérií v žalúdku. Môžeš takto predísť tráviacim ťažkostiam, prípadne ich zmierniť.
  1. Ďalšou vecou, ktorú by si mal mať so sebou, je knižný sprievodca. Na trhu je mnoho vydavateľstiev, treba si len vybrať. V knižnom sprievodcovi nájdeš základné informácie o krajine a pamiatky, ktoré sa oplatí vidieť. Môžeš tam nájsť aj možnosti ubytovania, spôsoby prepravy…

Ešte jedna poznámka, ak cestuješ do zahraničia. Zisti si niečo o kultúre a základných pravidlách, aby si sa nedostal do situácie, ktorá môže byť  pre teba nepríjemná.

Anna Albrechtová

Redaktor Anna Albrechtová

Som človek, ktorý rád spoznáva nových ľudí. Objavuje nové krajiny a s tým spojené zážitky. Môžem o sebe povedať, že som kreatívna, rada píšem blogy. Keď sa pre niečo nadchnem idem si za tým. Takže by som povedala, že som aj cieľavedomá.

Zanechajte odpoveď