zatvoriť
Motivácia

Robíš to, čo ťa baví?

woman-690036_960_720

The Student vám dnes položí otázku, či naozaj robíte to, čo vás baví a teší. Zamyslime sa spolu a skúsme prísť na to, ako docieliť, aby sa z práce stal koníček. Poviem vám, čo som si všimla na sebe. Stále som to mala pred sebou, ale až teraz som na to prišla.

Je super, keď je vaša práca zároveň aj vašou záľubou. Robíte ju s radosťou a ráno sa tešíte, čo nové zažijete, pretože robíte to, čo vás baví a nie to, čo musíte robiť. V detstve máme všetci svoje sny. Ako človek dospieva, zisťuje, čo všetko treba urobiť, aby svoju vysnívanú prácu mohol vykonávať. Čo chceme robiť a čím sa chceme živiť, sa môže vekom meniť. Niekto sa uspokojí aj s iným zamestnaním ako s tým, o ktorom v detstve sníval.

Dôchodkový vek sa stále zvyšuje. Prečo robiť pomaly do sedemdesiatky niečo, čo nás nebaví? Robíme to, lebo niekde pracovať musíme. Sú ľudia, ktorí od detstva vedia, čo chcú robiť, rodičia ich v tom podporujú a svoje vytúžené povolanie skutočne robia.

Ďalej sú ľudia, ktorí zistia, čo chcú robiť už na základnej či strednej škole.

Ďalší prípad je, že zistíme, čo nás baví, keď už sme zamestnaní a naša práca nás dokonca aj baví, ale nie je to to pravé. Začneme rozmýšľať, či chceme robiť práve toto. Je ťažké zmeniť niečo, čo už máme zabehnuté a funguje to. Niekedy je to aj o risku. Vyjde to? Prvým krokom je rozhodnúť sa. Mnoho ľudí nechalo svoju prácu a išlo robiť to, čo ich skutočne baví.

Poslednou skupinou sú ľudia, ktorí nehľadajú, čo ich baví alebo napĺňa. Proste sú tu a nejako sa už životom pretlčú. Je to možno tým, že vo svojom okolí nemali ľudí, od ktorých by sa naučili, že je super mať ciele.

Ja mám od malička vzťah k deťom. Už na základnej škole som chodila robiť spoločnosť ročnému chlapčekovi, ktorého som spoznala na pieskovisku. Neskôr som pomáhala v CVČ pri organizovaní letných táborov. Aktuálne sa venujem stráženiu deti a rozprávaniu s ľuďmi, ktorí sa potrebujú vyrozprávať. Veľkú radosť mi robí, aj keď na brigáde v obchode niekomu pomôžem nájsť tovar.

Celý môj život sa točí okolo detí a práce s ľuďmi. Myslím si, že toto je cesta, ktorou mám ísť.

Anna Albrechtová

Redaktor Anna Albrechtová

Som človek, ktorý rád spoznáva nových ľudí. Objavuje nové krajiny a s tým spojené zážitky. Môžem o sebe povedať, že som kreatívna, rada píšem blogy. Keď sa pre niečo nadchnem idem si za tým. Takže by som povedala, že som aj cieľavedomá.

Zanechajte odpoveď