zatvoriť
book

Ako každý týždeň prečítať jednu knihu, aj keď máte menší rozpočet alebo povinnosti do školy či práce? TheStudent to vie!

Napriek tomu, že technológie idú v posledných rokoch rýchlo dopredu, človek stále siaha po knihe. Ja mám rada knihu v papierovej podobe. Môžem si ju pozrieť, chytiť do ruky. Ako je to u vás?

Človek má viac voľného času, ako si myslí. Napríklad pri čakaní na autobus alebo vlak cestou do školy či zo školy. Ak sa potrebujete dostať z jednej strany hlavného miesta na druhú, môže to trvať aj hodinu. Čo tak využiť čas čítaním knihy? Možno prečítate 5-10 strán. Aj to je niečo. Ušetríte čas a kniha bude prečítaná, ani nebudete vedieť ako.

Ako sa mi podarilo prečítať 52 kníh za rok?

Väčšinu kníh som mala požičanú od kamarátov, pár som si kúpila z druhej ruky, nejaké v kníhkupectve, knižnica je tiež dobrý spôsob, ako sa dostať ku knihe.

Môj plán bol prečítať 4-5 kníh za mesiac. Obdobia počas roka boli rôzne, ale väčšinou som svoj plán splnila. Niekedy sa stalo, že som bola s plánom týždeň, dva pozadu, ale našla som si čas a dohnala to.

Knihy som si zapisovala do čitateľského denníka, uvádzala som nasledovné informácie: názov diela, autor, počet strán. Každé 4 knihy som oddeľovala čiarou pre jednoduchšie počítanie.

Aké knihy som čítala ?

  • sci-fi, klasiku, motivačné, romantické
  • hrubé, tenké
  • slovenské, české, anglické

Našla som si svoj systém a už to išlo. Čítaniu kníh sa stále venujem, ale pozornosť upriamujem na iný cieľ. Ľudia v mojom okolí si čítanie kníh vychutnávajú, neponáhľajú sa. Mňa stanovený cieľ pohnal vpred a v čítaní som sa prekonala. Nikdy by som nepovedala, koľko strán prečítam za deň. Pred nápadom prečítať za rok 52 kníh som čítala jednu, dve za mesiac.

Zhrnutie:

  • Čítaj, kde sa dá
  • Požičiavaj si knihy
  • Buď trpezlivý
  • Zapisuj si prečítané knihy
  • Urob si čitateľský plán

Pri každej práci, ktorú robíme, je dobré stanoviť si cieľ, ktorý chceme dosiahnuť.

Anna Albrechtová

Redaktor Anna Albrechtová

Som človek, ktorý rád spoznáva nových ľudí. Objavuje nové krajiny a s tým spojené zážitky. Môžem o sebe povedať, že som kreatívna, rada píšem blogy. Keď sa pre niečo nadchnem idem si za tým. Takže by som povedala, že som aj cieľavedomá.

Zanechajte odpoveď