zatvoriť
Zaujímavosti

Pár typov ako prežiť najkrajšie Vianoce

pexels-photo-188971

Každým novým dňom sme čoraz bližšie k sviatkom plných lásky a pokoja, ktoré trávime v kruhy rodiny. Po nakuknutí von oknom vidíme detskú radosť z Vianoc. Tie menšie stavajú “velikánskych” pánov snehuliakov s metlami v rukách, hrncom na hlavách a nezbednými uhlíkovými úsmevmi. Tie väčšie zas svištia dole kopcami na sánkach.

Ostáva už iba pár dní a niektorí sú tak zanietený prácou, že si spomenú na darčeky až na poslednú chvíľu. Tak to potom vypadá aj v obchodoch. Vládne v nich nákupný ošiaľ¾ a dostať sa k pokladni je umenie. Odvšadiaľ na nás pozerajú ozdobené stromčeky, domy sú ovešané rôznymi svetielkami a každý okoloidúci nasáva tú jedinečnú atmosféru, ktorú zažívame iba raz do roka.

Tí väčší vianoční nadšenci si na každom kroku vyspevujú koledy a obliekajú sa viac do červenej. No či už sme väčší alebo meníš nadšenci tohto krásneho sviatku, každý chce tieto chvíle prežiť čo najlepšie. A tak tu máme pre vás pár typov, aby aj vaše Vianoce boli nezabudnuteľné.

pexels-photo-196648

 

Celý deň s úsmevom na tvári

Nebude nič krajšie ako vyskočiť z postele v tento deň tou správnou, pravou nohou. Dobrá nálada je základ celého dňa. Všetko sa vám bude zdať lepšie a nikdy neviete, koho nakazíte vaším  prekrásnym úsmevom.

Typ pre Teba: Vstaňte s úsmevom na perách, veď čo človeku pristane viac ako úsmev? 🙂

A čo tak koledy?

Koledy ty už boli dávno pred nami. Sú neoddeliteľnou súčasťou Vianoc. Možno nie ste nadšenci kolied ale práve oni dotvoria tú správnu atmosféru. Nejeden z nás si pri varení pospevuje známu pesničku We wish you a merry Christmas a pridáva k nej aj tanečné kreácie, na ktorých sa schuti zasmeje. Veď  čo by to boli za Vianoce bez jedinej koledy?

Typ pre Teba: Oprášte staré CD s koledami a nechajte z vášho prehrávača znieť tóny kolied.

Pri sporáku celá rodina

Krásna vôňa jedla nás vždy postaví z postele, aj  v štedrý deň. Jedlo sa však samo neuvarí. Každý člen rodiny by mal priložiť ruku k dielu a spoločne navaríte chutné jedlo. Budete mať k tomu ešte dobrý pocit, že celé jedlo nenavarili iba rodičia ale aj vy.

Typ pre Teba: Hneď ako uvidíte, že treba s jedlom pomôcť dajte sa do toho! Verte či nie, rodičia budú len radi.  Ako bonus sa naučíte niečo nové.

cookies-christmas-xmas-baking

Verte či neverte, je to tak

Máte nejaké vianočné zvyky? Ak nie mohli by ste niečo skúsiť. Možno neveríte na takéto zvyky alebo povery, ale je pekné si zaužívať nejaký zvyk. My na Vianoce nasypeme do hrnčeka zrno a cesnak. Má to prinášať po celý rok dobrú úrodu. Alebo jedávame oplátky s medom, čo symbolizuje zdravie.

Typ pre Teba: Skúste niečo podobné aj vy. Je veľa zvykov, ktoré sa vám možno zapáčia.

Čas, kedy sa aj dospelí stávajú deťmi

Áno, sú to vianočné rozprávky. Osobne si neviem predstaviť Vianoce bez tradičných rozprávok. Vždy navečer sledujeme celá rodina bez dychu ako uteká popoluška z tanečného plesu alebo ako švárny Ivan bojuje o srdce Nastenki.

Typ pre Teba:  Do ruky si zoberte teplý čaj, usaďte sa pohodlne do kresla a sledujte aj vy rozprávky. Vrátite sa späť o pár rokov dozadu.

Darčeky pre radosť

Každý vie, že Vianoce nie sú o darčekoch. Ale aké by to boli Vianoce bez darčeka? Deti si to nevedia predstaviť, no my starší pomaly časom zisťujeme o čom vlastne Vianoce sú. Čím sme starší, tým je nám jasnejšie, že Vianoce nie sú o hmotných veciach ale o láske, pokoji, o tom pocite, keď sa celá rodina v tento deň stretne pokope.

Typ pre Teba: Zamyslite sa čo majú vaši blízki najradšej a kúpte im hoc aj maličkosť pre radosť.

pexels-photo-250175

Najdôležitejšie nakoniec

Zamýšľate sa nad tým, čo to môže byť? Napadne to len málokoho, niekomu to príde zbytočné ale  určite nie je.  Za celý rok, za všetko čo sa vám prihodilo, či už to dobré alebo zlé treba poďakovať. Každý moment, každá situácia nám niečo priniesla. Možno tento rok nebol váš najlepší, možno by ste ho najradšej vymazali no či už chcete alebo nie musíte uznať, že aj ten najhorší rok vám priniesol niečo dobré.

Typ pre Vás: Sadnite si spoločne k stolu a poďakujte sa za celý rok, za každý moment. Každý člen rodiny môže nahlas povedať, za čo sa chce poďakovať.

Nakoniec mi neostáva už nič iné, len vám všetkým popriať Šťastné a veselé Vianoce. Nech si každý jeden z vás nájde pod stromčekom všetko,  po čom túžil.  Prajem Vám pohodové, krásne Vianoce prežité v kruhu najbližších.  Nech nájdete vnútorné šťastie, vidíte nádheru okolo Vás, menšie rodinné drámy beriete s ľahkosťou a svojim úsmevom obšťastníte celý svet.

objednaj-si-studentsky-magazin-the-student-priamo-k-tebe-domov
Značky : zaujímavosti
Júlia Gerátová

Redaktor Júlia Gerátová

Zasnívaná, ukecaná, ambiciózna, cieľavedomá a vždy s úsmevom na perách. Zamilovaná do poézie a písania. Na svet občas hľadím s ružovými okuliarmi a niekedy s okom pritisnutým na hľadáčiku fotoaparátu. Stále idem hrdo vpred, minulosť nechávam za sebou a prijímam to, čo mi život hádže pod nohy. No a môj sen? Jedného dňa sa zobudiť a povedať si, že žijem presne ten život, po akom som vždy túžila.

Zanechajte odpoveď