zatvoriť
8-pravidiel-skutocnej-zeny

Spoločnosť často kladie vysoké požiadavky na ženy: musíte byť matkami, ženami, dcérami, kamarátkami, šéfkami.. Tieto požiadavky môžu niektoré ženy položiť a preto by sme na nich nemali zabúdať. Julia Sviyash píše presne o tejto myšlienke.

Prečítajte si 8 pravidiel ktoré možno zmenia tvoj život a pohľad na teba samú.

 

Skutočná žena nebude naháňať šťastie.

Snaha o šťastie je najpopulárnejší a najhlúpejší šport. Všetci bežíme: pre lepšiu budúcnosť, pre zajtrajšok, pre ďalší rok. Pravé ženy ignorujú tento druh “športu”. Žijú pre dnešný deň.

 

Tento moment je pre ňu najzaujímavejší a  najdôležitejší.

Samozrejme, plánuje si budúcnosť, ale nebude čakať na zajtrajšok, žije dnes. Vie že “Keď schudnem..” a “Keď stretnem toho perfektného muža..” nie sú dôvody aby mrhala svojim životom.

 

Byť pravou ženou je privilégium a ona tomu rozumie.

Obdivuje a oceňuje fakt, že sa narodila ako žena. Byť žena neznamená len chovať sa ako žena. Vie to a aj to tak cíti. Byť skutočnou ženou pre ňu nie je utrpenie, je to dar. Pestuje svoju ženskosť na všetkých úrovniach: vnútornú (emócie, pocity, myšlienky” a vonkajšiu (postava, oblečenie, správanie).

pexels-photo-103127

Žije jej vlastným tempom.

Keď je tempo života príliš pomalé, nemôžeme si ho vychutnať. Keď je zas príliš rýchle, nemáme čas si ho užiť. Každý z nás má svoje vlastné tempo života. Skutočná žena cíti a žije v harmónií. Riadi všetky udalosti v jej živote, ako potrebuje a udáva tempo okolnosti.

Pravá žena žije spôsobom, aby sa všetky jej priania stali skutočnosťou a nikdy nestratila chuť do života. Najdôležitejšia vec v jej činoch je pochopenie zmyslu a dôvodu jej správania.

 

Ona je svoja #1.

To neznamená že je sebecká, necitlivá, ľahostajná alebo cynická.

Len ona vie, že za nadmernou túžbou zasahovať do záležitostí druhých sa skrýva strach žiť svoj vlastný život. Je zaujatá svojim životom. Nikdy nezabúda, že osobný priestor je vzácny. A napriek všetkému, je schopná podporiť, pomôcť a súcitiť s ostatnými.

Nikdy nepovie “ano” ak jej srdce hovorí “nie”, vždy počúva seba a verí svojím pocitom.

Už vyrástla z “dobrého dievčaťa”.

“Dobré dievča” je dcéra. Má len jednu úlohu, byť dosť dobrá, aby dostala pochvalu, aj keď jej osobný postoj je úplne iný. “Dobré dievča” žije podľa princípu “ja môžem” alebo “ja nemôžem”. Len bežne sa sama seba pýta, čo vlastne sama chce.

Skutočná žena nechá svoje vnútorné “dobré dievča” v minulosti, rovnako ako neustále hľadanie schválenia a pochvaly. Neignoruje názory ostatných o nej, len jednoducho nemusí nikomu nič dokazovať, najmä proti jej vlastným záujmom.

Rozpráva o jej vlastnostiach (sme zvyknutí nazývať ich „nevýhody“ – a kto nejaké nemá? ), ona s nimi zaobchádza zhovievavo.

Práva žena ich vidí, ale netrápi sa pre ne. Neskrýva ich, no zároveň ich nevystavuje svetu.

 

Osamelosť je pre ňu dar.

Pravá žena miluje a ocení čas, kedy môže byť sama so sebou. Nesnaží sa priviesť do života náhodných ľudí, len aby nemusela byť sama. Mať čas samu pre seba je dobre využitý čas. Je to najlepší čas na zotavenie a naplnenie svojho života pokojom a významom.

 

Miluje svoj vek. Vždy.

Skutočná žena vie profitovať z jej veku. Nemyslí si, že robiť niečo v 20-tke alebo 60-tke je “príliš skoro” alebo “príliš neskoro”. Je to len výhovorka pre tých, ktorý využívajú vek na skrytie strachu alebo vnútorného tabu.

Pravá žena dokáže všetko v každom veku. To je dôvod, prečo neľutuje veci, ktoré nestihla. Pretože ich ešte stále môže spraviť!

To neznamená , že sa nemá starať o seba a nesnažiť sa vyzerať dobre. Len nemusí predstierať že je o 20 rokov mladšia, či už výzorom alebo správaním. Vie, že v každom veku má svoju krásu, sexepíl a šarm.

Zdroj
Značky : dospelosťinteligenciaradyzaujímavostižena
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď