zatvoriť
Zaujímavosti

Nudia ťa nekonečné telenovely? Psycho filmy, ktoré ti zamotajú hlavu

Nebaví ťa pozerať nudné, obohrané filmy? Máš dosť seriálov s pretiahnutým scenárom či tých istých tvárí? Pozri si rebríček piatich najobľúbenejších psycho thrillerov, pri ktorých sa rozhodne zapotíš!

  • Prekliaty ostrov (2010).

Prichádza oscarový Leonardo DiCaprio v spolupráci s jedinečným umelcom Martinom Scorseseym, ktorý režíroval diela ako napríklad Taxikár (1976), Letec (2004) a Vlk z Wall Street (2013), obidva taktiež s Leonardom. Snímka ukazuje príbeh detektívov Teddyho Danielsa a jeho kolegu, Marka Ruffala, ktorí prídu na prekliaty ostrov Shutter pátrať po zmiznutí duševne chorej pacientky. Karta sa však nečakane obráti. Kde je pravda? Mysteriózny thriller o stratení zdravého úsudku je osobne jeden z mojich najobľúbenejších.

prekliaty-ostrov
  • Zodiac (2007)

V hlavnej úlohe sa objaví Jake Gyllenhaal, svedok pozoruhodných nástrah chytrého sériového vraha, Zodiaca. Ten do novinovej tlače rozpošle záhadné šifrované správy, ktoré vraj ukrývajú jeho identitu. Po Zodiacovom odhalení pátra aj (opäť) Mark Ruffalo, Anthony Edwards a Robert Downey Junior. Film vám v mnohom pobúri myslenie – v neposlednom rade to bude zistenie, že je natočený podľa skutočných udalostí.

zodiac

  • Gone Baby Gone  (2007)

Ďalšia napínavá krimi dráma z réžie Bena Afflecka a literárnej predlohy spisovateľa Dennnisa Lehaneho. V meste sa stratilo dievčatko a pri pátraní polícii pomôže hlavne detektívna dvojica Patrick Kinzie (Casey Affleck) a Angie Gennaro (Michelle Monaghan).

Príjemné prekvapenie nastáva, keď sa zo začiatku biedne a nudné pátranie premení na okamihy, počas ktorých som si obhrýzala nechty a čakala na rozhodujúcu scénu. V momente odhodíte ružové okuliare a len čo na nich zabudnete, uvidíte krutú, v mnohom pravdivú realitu. Plné napätia, otázok a brutality. Prinúti vás zamyslieť sa nad svojimi vlastnými morálnymi zásadami a nad tým, čo je vo svojej podstate dobré a čo zlé.

gone-baby-gone-1
  • Dokonalý trik (2006)

Režisér Christopher Nolan (Insomnia, Počiatok, Interstellar) nám ponúka Christiana Balea a Hugha Jackmana (Wolverine) vo filme o mágii, o nepriateľoch a ich nutnosti prekonať jeden druhého, o obetavosti a chantivosti.  Skvelá fantasy dráma, v ktorej sa ukážu aj postavy ako Scarlett Johansson a zosnulý David Bowie. Originálny film z ešte originálnejšieho prostredia. Zaručene popremýšľate nad dejovou líniou, nad každým detailom a vďaka tomu si budete chcieť pozrieť film ešte raz.

dokonaly-trik
  • Mechanik (2004)

Christian Bale sa tentokrát ukáže v úplne inom svetle, na aké sme zvuknutí. Zabudnime na batmanovské bicepsy a tricepsy – kvôli tomuto filmu musel Christian schudnúť minimálne polovicu svojej vlastnej váhy. Nezľaknite sa, hoci na záberoch vyzerá strašidelne a už počas prvých piatich minút máte chuť postaviť sa, z chladničky vytiahnúť krajec chleba a podať mu ho, toto je presne atmosféra, ktorú tvorcovia chceli docieliť. Už na prvý pohľad vám je jasné, že niečo nie je v poriadku. Trevor Reznik je osamelý mladý chlap, jedinú spoločnosť mu robí prostitútka. Niekto (alebo niečo?) mu však jeho každodenné prežívanie prudko naruší – od tohto momentu už nič nie je tak ako predtým. Spúšťa sa lavína udalostí, ktorá mi nedovolila ani postaviť sa zo stoličky a odbehnúť na toaletu.

mechanik

Prajem príjemný filmový zážitok! 

Značky : tipyzaujímavosti
Karin Kissova

Redaktor Karin Kissova

Volám sa Karin, mám 17 rokov. Žijem v Košiciach, veselý život mi obohacujú dobrí priatelia a škola. Som tvorivý človiečik, ktorý sa nebojí nových výziev. Rada počúvam hudbu, píšem, kreslím, fotím... a vytváram. :)

Zanechajte odpoveď