zatvoriť

Najpopulárnejšia a najväčšia študentská akcia v oblasti praxe štartuje novú sezónu! Reč je o podujatí s názvom Night of Chances (NOC), ktorá sa okrem Bratislavy predstaví aj v Košiciach či v susednej Českej Republike v Brne. Hneď na úvod tohtoročnej NOC, venovanej biznisu, prídu aj bratia Cifrovci. 

Night of Chances je pre študentov a mladých ľudí príležitosť, kde môžu na vlastné oči vidieť, ako funguje svet biznisu, vytvoriť si priame kontakty s riaditeľmi korporácii a úspešnými slovenskými startupmi, a dokonca dostanú príležitosť opýtať sa expertov na to, čo si myslia o najnovších trendoch vo svojom obore.

„Minulý rok sa na našich podujatiach zúčastnilo viac ako dvetisíc študentov, zapojila sa vyše osemdesiat firiem. Tešíme sa z toho, že študenti majú čoraz väčší záujem získať viac informácii o prepájaní školy s praxou, a že firmy im túto možnosť na našom podujatí poskytnú,“

prezradil Tomáš Hasala, riaditeľ občianskeho združenia Nexteria, ktoré sa už sedem rokov venuje organizovaniu podujatia NOC. Súčasne však apeluje na všetkých študentov, aby neváhali a čo najskôr sa registrovali – registrácia na tohtosemestrové NOC-i je už v plnom prúde!

Čo je na akcii jedinečné? Okrem možnosti nadobudnutia praxe podujatie predstaví aj vzácnych hostí v obore:

bratov Cifrovcov, Sajfu a jeho brata, riaditeľa WebSupportu!

Cifrovci si v rámci NOC-i rozdajú medzi sebou challenge na tému marketingu a budovania spoločnosti. Ján Cifra je riaditeľom WebSupportu, ktorý je jedna z popredných slovenských spoločností, a Sajfa je snáď spoločnosť sama o sebe. Otázka znie – zhodnú sa alebo sa staneme svedkami ostrej súrodeneckej debaty? Už 25. októbra v priestoroch Fakulty informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave máte možnosť dozvedieť sa, ako to medzi úspešnými súrodencami dopadne. To ale ani zďaleka nie je všetko. Zaujíma vás skôr kam smeruje reklama či nové nové biznis modely? Potom si aj vy prídete na svoje, pretože táto téma je ďalším bodom v hlavnom programe podujatia v Bratislave. Pokiaľ ste orientovaní skôr na technický smer a biznis vám veľa nehovorí, nezúfajte a príďte na NOC do Košíc či do Brna.

Možno sa pýtate, čo celé Night of Chances vlastne je. Ide o podujatie, ktoré kariérne vzdeláva študentov už 7 rokov. Za celú túto dlhú dobu nemalo podujatie nikdy núdzu o študentov, práve naopak – niektorí z nich v súčasnej dobe pôsobia v realizačnom tíme! Za všetkým je vízia preniesť vážne diskusie či témy do neformálnej atmosféry, čo umožňuje študentov zažiť nácvik toho, ako to chodí v reálnom živote/zamestnaní. Organizátori poskytujú študentom príležitosť nahliadnuť, ako fungujú firmy a dávajú im tak priestor na prvý krok k vlastnému úspechu. Nejde teda o nijaký návod typu: „Ako byť úspešný, bohatý a šťastný!“ Rutinnou súčasťou NOC-i sú workshopy vedené samotnými firmami s limitovaným počtom účastníkov (takže každý zúčastnený dostane svoj priestor na realizovanie sa), no tiež aj organizovaný rozhovor s riaditeľmi úspešných spoločnosti, tzv. „speed dating“.

Čo všetko máte  možnosť zažiť už počas nadchádzajúcej biznis NOC-i? Tak napríklad si môžete vyskúšať pohovor s predsedom predstavenstva a generálnym riaditeľom Tatra banky, Michalom Lidayom alebo Alenou Sochorovou z CEO Accenture v Českej republike, či s riaditeľom spoločnosti Adidas pre strednú a východnú Európu, Petrom Virsíkom. Bude sa hľadať aj odpoveď na otázku, ako má vyzerať líder budúcnosti alebo ako bojujú recruiteri s turbulentným vývojom na trhu práce.

diskusla-z-eava-pavel-sibyla-stanislav-boledoviu-peter-skodnz-peter-virsik-michal-liday-unicode-encoding-conflict_preview

Tak na čo ešte načakáš? Vyber si svoj termín a zaži kvalitnú biznis či technologickú NOC!

 

Ak ešte stále váhaš, možno ťa presvedčia štatistiky z minulého školského roku 2016/2017:

  • 5 podujatí rôzneho zamerania
  • 3 mestá, 2 krajiny
  • 2 166 študentov
  • 81 firiem
  • 89 workshopov 
Paulina Kleinová

Redaktor Paulina Kleinová

19 rokov, na svet pozerá cez sivo-zelené dúhovky, úspešne na vysokej škole, vraj ju bude živiť žurnalistika, snažiaca sa písať, písať, písať a písať. Vo voľnom čase zastihnuteľná pri dobrej literatúre, varení, turistikovaní, fotení, niekedy aj nezastihnuteľná pri cestovaní. Zdraví vás Paulina, dieťa kvetov!

Zanechajte odpoveď