zatvoriť
Zaujímavosti

Nepravdivé mýty, ktorým si do tohto momentu veril

obrazok1

O mladých ľudoch sa často z kvapkou závisti hovorí, že majú celý život pred sebou. Lenže štart doňho nie je až tak uplne bezvýznamný. Prichádza zodpovednosť za tvoje kroky, osamostatnenie sa a predovšetkým rozhodnutie o tom, kým chceš v živote byť a čo budeš skutočne robiť. Nie je to jednoduché obdobie, aj keď si ho možno my mladí práve vďaka nášmu veku berieme tak trochu bezstarostne.  Preto ste pre teba pripravili článok, v ktorom sa dozvieš mýty, ktorým si pravdepodobne veril.

Práve si študent, ktorý po škole pôjde na vysokú školu alebo do práce a začne ti život bežného (ale neobyčajného) dospeláka. Postavíš sa na vlastné nohy a budeš mať povinnosti. Ak máš vysoké ambície, je extrémne dôležité aby si sa vyhol tým najväčším chybám, ktoré dnešní študenti robia. Tu sú mýty, ktoré medzi teba a úspech stavajú širokú betonovú stenu.

Zbúraj ju!

Neúspech je to najhoršie, čo ma môže stretnúť

Je omyl si myslieť, že ti cely svet leží pri nohách. Neexistuje preto dôvod zbytočne roniť slzy v prípade prvej výpovede, ktorú dostaneš. Keď totiž dostaneš padáka a nie si úplný ignorant, vždycky si môžeš férovo povedať, čo si robil zle a v budúcnosti sa tomu vyvarovať. Musíš sa naučiť rozpoznávať, aká spolupráca môže byť úspešná a pri ktorej sa naopak ani nemá cenu snažiť.

1df247c

Mladý človek nemusí riešiť zdravie

Väčšina študentov nežije usporiadaný život podľa jasných pravidiel, veď každý je v mladosti tak trochu rebel. Lenže práve v tomto období je najlepší čas zvyknúť si aspoň na základnú rutinu. Mám na mysli hlavne zmysluplné stravovacie návyky a pravidelný pohyb. Keď toto zvládneš, pravdepodobne v tom budeš pokračovať celý život, čo je len žiaduce.

Jednotkári to vždy dotiahnu najďalej

Doma ti určite hovoria: “Buď dobrý na jednotkárov, možno raz budeš pre jedného pracovať.” Avšak byť úspešný študent v žiadnom prípade nie je zárukou úspechu v podnikateľskej alebo profesionálnej sfére. Zisti to každý vo chvíli, keď na prvom pracovnom pohovore vysype na stôl kýbel svojich jednotiek, diplomov a ďalších školských záležitostí len preto, aby zistili, že nič z toho nikoho vôbec nezaujíma.

S každým by sme mali byť zadobre.

Máš nepriateľov? Proste niekoho, koho nemôžeš cítiť ani cez rúško?

Je to normálne, pretože medzi všetkými týmito osobami, ktorých poznáš, proste musí byť niekto, kto ti nesedí a vlastne je to tak dobre. Predstava, že si s každým rozumieš, je totiž mylná a sami si ju nahovárame. Odporúčam s osobou, s ktorou sa nemusíš, ale aj tak sa jej nevyhneš, dohovoriť sa na určitých pravidlách, ako spolu budete pracovať a vôbec existovať jeden vedľa druhého, pokiaľ je to z nejakého dôvodu nevyhnutné. Vždy ide o rozumnejšie a vyspelejšie riešenie, ako používať ohováranie, nadávky a zbytočne dusiť atmosféru.

obrazok2

Utekať od problémov je riešenie

Po škole som chcel zmeniť život a utiecť od toho, čo ma trápi. Inak zmena prostredia raz za čas neuškodí, a keď je k tomu vhodná príležitosť, prečo toho nevyužiť. Pokiaľ takýto krok ale urobíš preto, že si myslíš, že potom budeš šťastnejší, pravdepodobne sa mýliš. Útek samotný totiž nie je riešenie. Problémy len nechávaš za sebou, ale nevyriešiš ich. Stále tam budú. A naviac si vytvoríš nové, pretože zmena prostredia neznamená, že ti všetko nové hneď sadne a ty sa perfektne prispôsobiš. Nebudeš preto o nič šťastnejší než pred tím. Postav sa radšej najpv prípadným problémom čelom a potom namiesto úteku vyraz s čistým štítom a svedomím za novými skúsenosťami.

Zdroj

Značky : mladýmýtyúspech
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď