zatvoriť
pexels-photo-164474

Ako povedal známy írsky dramatik, prozaik a básnik, Oscar Wilde: „Peniaze sú ako žena. Aby si ju človek udržal, musí sa o ňu starať, lebo prinesie šťastie niekomu inému.“ Ak máš aj ty pocit, že peniaze sa ti rozkotúľajú ani nevieš ako, prečítaj si zopár rád ako sa z tejto situácie dostať.

Čo sú príjmy?

Náš príjem – teda peniaze, ktoré získame za určité obdobie, zistíme sčítaním všetkých našich zárobkov – peniaze od rodičov, výplata z brigády, predaj starého mobilu, výživné, úroky zo sporenia a pod.

Poznáme dva druhy príjmov – aktívne a pasívne. Aktívny sa získava klasickou prácou – tvoja mzda x počet hodín, ktoré odpracuješ. Čím viac pracuješ, tým viac zarobíš. Pasívny príjem sú peniaze, ktoré zarábaš, aj keď nepracuješ. Môže to byť predaj reklamy na tvojom webe, prenájom bytu, úroky z tvojho sporenia či príjmy z tvojho youtube kanálu.

Ako zvýšiť svoje príjmy?

Až nechceš byť odkázaný len na vreckové od rodičov, mal by si začať ,,pokukovať“ po nejakej brigáde. Ak počas roka nemáš dostatok času, môžeš to dobehnúť cez leto; či už na Slovensku alebo v zahraničí.

Značky : bohatstvoekonomiaradytipy

Zanechajte odpoveď