zatvoriť
Zaujímavosti

Ako si najsť brigádu, ktorú ti bude každý závidieť?

No Title

Všetci to poznáme. Príde jún a my si chceme nájsť super brigádu kde nebudeme nič robiť a budeme zarábať veľa peňazí. Potom ale zistíme, že všetky brigády sú už obsadené. Pripravili sme pre teba tento článok, aby sa ti táto situácia už nikdy neopakovala. Prečítaj si typy ako si nájsť brigádu, ktorú ti bude každý závidieť.

Začnite hľadať brigádu na leto (oveľa) skôr

Ako už bolo spomínané, nápor posledný mesiac pred letnými prázdninami je veľký a v posledných dňoch školského roka, príp. v prvých dňoch letných prázdnin si nájsť brigádu  môže byť naozaj problém. Nemusí to znamenať, že by ste mali nedostatočné zručnosti alebo skúsenosti, v tomto bodobí je to už skôr o šťastí a správnom  načasovaní.

Ak sa chcete tomuto náporu vyhnúť, začnite hľadať podstatne skôr. Prvé brigády na leto sa začínajú objavovať už aj koncom mája. Tento počet začína podstatne stúpať v júni a pokračuje. Čím viac chcete šancu na nájdenie brigády zvýšiť, tým skôr by ste sa mali do hľadania pustiť. Ak máte čas, môžete pokojne hľadať už aj v apríli.  Jún už začína byť kritickým obdobím, kedy počet záujemcov stúpa podstatne rýchlejšie ako počet letných brigád.

Ponuky sledujte pravidelne

Čo to je pravidelne? V ideálnom prípade každý deň, alebo aspoň raz za dva, či tri dni. Ponuky totiž pribúdajú naozaj dennodenne. Prirodzene však nie je možné, hľadať si brigádu úplne každý deň. Pri brigádach je proces výberu zamestnancov často iný ako pri pracovných ponukách na trvalý pomer. A tak už dnes môže byť obsadená brigáda, ktorá ešte včera bola voľná. Zamestnávatelia potrebujú nájsť brigádnika v krátkom čase, a tak uverejnia brigádu len na niekoľko dní a vyberajú si z uchádzačov, ktorí sa na brigádu prihlásili.

pexels-photo-57825

Na ponuky reagujte okamžite

V nadväznosti na predošlú vetu, je okamžité reagovanie naozaj dôležité. Z vlastných skúseností vieme, že niektoré brigády sú obsadené v priebehu dňa, či dokonca v priebehu niekoľkých hodín. Je to však menšia časť, pri väčšine ponúk si zamestnávateľ stanoví dátum, do ktorého prijíma žiadosti na brigádu.

Bonusové tipy pre vyhľadávanie brigády 

Tip 1: Hľadaniu a reagovaniu na ponuky venujte niekoľko minút denne (určite by ste čas vyhľadávania brigády nemali počítať v hodinách). Medzi hľadaním si spravte aj pauzu, robte niečo čo vás baví a následne sa k hľadaniu a reagovaniu na brigády vráťte. Budete mať z hľadania oveľa lepší pocit, vyhnete sa stresu a sklamaniu.

Tip 2: Neprehľadávajte všetky ponuky. Je medzi nimi množstvo takých, ktoré sú v inom regióne, či pracovnej oblasti, ako v tých, v ktorých ste ochotný pôsobiť. Nastavte si email agenta- zvoľte si kritériá brigády, ktorá by vám vyhovovala – na email budú chodiť už len ponuky, podľa zvolených kritérií. Ak napríklad hľadáte len brigády v Bratislave, navolíte si okres Bratislava, vyberiete si pracovné oblasti, v ktorých máte záujem brigádovať, výšku mzdy (budú Vám zasielané len brigády s vyššou a rovnakou mzdou ako uvediete) a nakoniec periodicitu zasielania (ideálne raz za 3 dni).

objednaj-si-studentsky-magazin-the-student-priamo-k-tebe-domov

zdroj

Značky : mladíradyštudenti
Patrik Uhrin

Redaktor Patrik Uhrin

Zanechajte odpoveď