zatvoriť
Motivácia

Myšlienka ako strojca nášho (ne)šťastia?

myslienky

Určite ste už mnohí počuli o sile myšlienok, niekto možno čítal knihu The Secret (Tajomstvo), ktorá sa zaoberá touto problematikou a niekto sa nad tým možno ani nezamýšľal. Podstatou sily myšlienok je, že aký signál vysielame, takú dostaneme odozvu. Je zaujímavé skúsiť si so svojimi myšlienkami pracovať. A ako na to ? To sa dozvieš v tomto článku.

Každá naša myšlienka má určitý náboj – negatívny alebo pozitívny. My si jeho intenzitu určiť alebo uvedomiť vieme. Vesmír však nerozoznáva negatívne od pozitívneho a tak sa v ňom môže myšlienka spracovať len ako konkrétna, surová informácia. Napríklad: V škole ťa čaká dôležitá a náročná skúška a jediné na čo myslíš je aby si si nevytiahol/la otázku číslo 4. V mysli sa ti vytvára silná myšlienka, v ktorej dominuje číslo 4. Prídeš na skúšku a vytiahneš si práve tú nechcenú 4-ku. Prečo to tak je? Ty síce vnímaš svoju myšlienku ako negatívnu, nechceš aby sa stala realitou, ale tento negatívny náboj má len v tvojej hlave. Takže si ju privoláš intenzívnym myslením, odhliadnuc od toho či je to pre teba dobrá alebo zlá udalosť.

Každá myšlienka má totiž svoju frekvenciu, ktorá  sa podľa intenzity tvojho myslenia zvyšuje, znižuje a vysiela rôzne vlnenie.

Určite sa ti už stalo, že si na niekoho veľmi silno myslel/a a v tej chvíli ti dotyčný človek napísal, zavolal, alebo si ho stretol/la úplne náhodne na ulici. Nie nadarmo sa hovorí, že pri liečení ťažkých chorôb, či zlých životných situácií je najdôležitejšie pozitívne myslenie. Okrem toho, že svojím myslením vysielame niečo ako želanie alebo prosbu, pomáha nám to aj psychicky. Je veľmi náročné čeliť zložitým záležitostiam pokiaľ si sami nie sme istí svojím úspechom a nevidíme takzvané „svetlo na konci tunela“.

vplyv-myslienok

Zákon príťažlivosti hovorí: „Dám vám všetko, o čom hovoríte a na čo sa sústredíte.“ Samozrejme, o vesmírnej príťažlivosti sa dá hovoriť zatiaľ len vo filozofických rovinách, ale obyčajný človek si túto metódu priťahovania pozitivity môže hravo vyskúšať na vlastnej koži.

Ak si ešte nevidel/a dokument The Secret, alebo nečítal/a knihu, určite to naprav a skús si do života vniesť trochu (viac) šťastia pomocou svojej vlastnej vnútornej sily. Ale čo je najhlavnejšie – mysli pozitívne ! Vždy keď sa dá, aj nedá. Vždy keď cítiš, že potrebuješ podporu, začni od seba a podpor sa obyčajnou, jednoduchou myšlienkou. Výsledky budú stáť určite za to!

novy-the-student
Značky : myšlienka

Zanechajte odpoveď