zatvoriť
Michael Phelps Portrait Shoot

 Micheal Phelps je považovaný za jedného z najlepších plavcov na svete. Nikto nikdy nemyslel že niekto dokáže vyhrať 8 zlatých medailí za jediné Olympijské hry. Michael to dokázal a vyhral už 19 Olympijských medailí, z toho 15 zlatých.

Pozoruhodné je aj, že ako dieťa trpel ADHD a kvôli tomu bral rôzne druhy liekov. Väčšina ľudí si myslí, že deti s ADHD trpia poruchou pozornosti. No majú tiež neuveriteľnú schopnosť sústrediť sa na veci, v ktorých nájdu vášeň.  Michael bol schopný vyťažiť zo svojich nedostatkov maximum. Rozdelil svoju energiu a sústredenosť čím naplno využil pozitívnu stránku ADHD.

Phelps preukázal, že dokáže poraziť najdisciplinovanejších a najsilnejších plavcov na svete a je inšpiratívnym príkladom pre každého, kto trpí duševnou poruchou či iným postihnutím.

ap640048239853-1280x960

Jeho ďalšie tajomstvo spočíva v tom, že myslí na výhru ešte predtým než začne plávať. Začal s tým už v siedmych rokoch. Uvedomil si, že neexistujú žiadne medze úspechu, a akonáhle si vášnivý pre tvoj cieľ, nič ťa nemôže zastaviť.

“Nikto mi nemôže dať limit na to, čo robím. Budem robiť to, čo chce chcem robiť a nikto ma nezastaví. Takto som vždy pracoval. Ak niečo chcem, dosiahnem to.” – Michael Phelps

Ak máš pocit vyčerpania a znechutenie po ďalšom tréningu, spomeň si na športovcoch, ktorý to  zažili tiež, no nevzdali sa.

Zdroj fotografií

Značky : aktivitasústredenosťúspešní ľudia
Nicolas Uhrin

Redaktor Nicolas Uhrin

Som 19 ročný študent Marketingu na Via University v Dánsku. Mám na starosti web, dobre lyžujem a neviem variť.

Zanechajte odpoveď