zatvoriť
make-your-dreams-come-true-day-fun

Dnes si niečo povieme o tom, prečo je dobré mať sny, rozprávať o nich a plniť si ich.

Sny môžu vznikať v detstve i v neskoršom živote. Každý máme svoje sny, ale nie každý si ich splní. Prečo je to tak?

Podľa mňa to je preto, že úspešní ľudia neskončili pri snívaní. Začali niečo robiť preto, aby si sny splnili. Niekto si povie: „Ale ja nemám financie“. Choď, zarob si peniaze a splň si sen. Kto si sen chce splniť, tomu sa to podarí. Je to o tom, že na sebe pracujem. Robím niečo pre to, aby som sa dostal tam, kam chcem a splnil si svoj sen.

Niekto sa zastaví pri snívaní. Chce cestovať, ale nič pre to neurobí. Nemusí sa diviť, že je stále tam, kde je, keď pre to nič neurobil. Stačí začať v malom. Študenti majú vlaky „zadarmo“ – choď a cestuj po Slovensku, spoznávaj krásy krajiny, kde bývaš.

Niekto si myslí, že jeho sen sa nedá splniť. Bolo by to až moc krásne, keby sa splnil. Všetko sa dá, keď sa chce, aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať.

Čítala som, že je lepšie hovoriť „pôjdem tam“ ako „chcem tam ísť “ – vplýva to na nás pozitívnejšie, svoj cieľ dosiahneme skôr.

Prečo je dobré mať sny?

Človek vie, čo chce a ide si za tým. Niekedy musí prekonať rôzne prekážky. Naučí sa mnoho nového. Spozná, kde sú jeho hranice. Niekedy bude prekvapený, čo všetko je schopný urobiť, aby si splnil svoj sen. Niekedy je až potrebné opustiť svoju komfortnú zónu a ísť za svojím snom. Ako som už v úvode spomínala, je super mať sny.

Rozprávaj o tom

Rozprávanie o snoch môže byť prínosné. Ak o nich budeme rozprávať, môžu nám s ich plnením pomôcť kamaráti, známi, rodina. Môže nám to dodať silu splniť si sen. „Áno, chcem to“. Je krásne vidieť človeka, ktorý si splnil sen a opäť sa niekam posunul.

Ja osobne som si splnila hneď niekoľko snov. Vždy som túžila ísť k moru. Počula som, že sa pôjde do Santiago de Compostela. Na začiatku sa mi to zdalo nerealizovateľné. „Fakt aj ja môžem ísť k moru?“ Ako sa čas krátil, bolo to čím viac reálne a nakoniec som presvedčila mamu, aby som mohla ísť. A bolo to úžasné.

Ďalší sen bol letieť lietadlom. Ten sa mi tiež splnil náhodou. Kamarát mi písal, že je možnosť ísť do Bruselu. Neváhala som a povedala som, že idem.

Tretí väčší sen je vydať vlastnú knihu. Na tom pracujem a verím, že sa mi splní.

Hlavné je nezaspať a dívať sa okolo seba. Žiť naplno, ako sa len dá. Sme tu iba na chvíľku, užívajme si život a plňme si sny.

Zhrnutie:

  • Ver si
  • Buď cieľavedomý
  • Rozprávaj o tom
Anna Albrechtová

Redaktor Anna Albrechtová

Som človek, ktorý rád spoznáva nových ľudí. Objavuje nové krajiny a s tým spojené zážitky. Môžem o sebe povedať, že som kreatívna, rada píšem blogy. Keď sa pre niečo nadchnem idem si za tým. Takže by som povedala, že som aj cieľavedomá.

Zanechajte odpoveď