zatvoriť
Mladí hudobníci

Ľudia, ktorých budete chcieť počúvať – The Chamber Choir

13220529_532234866983973_7431703677978541568_o

Slovensko je plné mladých, hudobne nadaných ľudí. Počnúc sólovými spevákmi, cez kapely až po zbory – stačí si len vybrať. Oslovili sme niekoľko začínajúcich interpretov, aby nám porozprávali, aké je to byť „nový na scéne.“ Zároveň vám tento zaujímavý, žánrovo bohatý výber ponúkame. Spestrite si playlist šikovnými Slovákmi!

 Náš zoznam pokračuje zborom: The Chamber Choir

Spevácky zbor, ktorého členmi sú študenti aj mladí pracujúci ľudia, od nás aj zo zahraničia, ktorí prešli konkurzom. Fungujú od februára 2015 a ich počet sa neustále mení.  „So svojím multižánrovým repertoárom už dva roky koncertujeme po celom Slovensku na rôznych kultúrnych a umeleckých podujatiach,“ povedala dirigentka zboru, Monika Lukáčová. Porozprávala tiež o tom, prečo sa rozhodla zbor založiť: „Prvým impulzom bola túžba vybudovať niečo vlastné, čo bude naberať na kvalite nie len zvukovej, ale aj priateľskej. Zbor, ktorý nebude pod inštitúciou, ale sám sa ňou jedného dňa stane.“

Svoju facebookovú stránku  neustále “kŕmia“ plagátmi,  fotkami, videami… Na koncerty pozývajú nie len osobne, ale aj zdieľaním eventov a videopozvánkami.

Ich plány do budúcna sú jasné: stále napredovať, rozvíjať talenty, koncertovať v zahraničí a mať stále radosť zo zborového spevu a pekných priateľstiev.

Momentálne sa snažia rozbehnúť novú skúšobňu. Zároveň ide o miesto pre verejnosť, pre umelcov. Ľudia by tam mohli spievať, hrať akustickú hudbu, organizovať malé koncerty, vystavovať fotografie, pozerať filmy a tak ďalej. K tomu ale zbor potrebuje finančnú pomoc. Prípadní darcovia ich môžu podporiť svojím dobrovoľným príspevkom na čísle účtu: SK 28 1100 0000 0029 3007 5120

Promo video

Značky : hudbakultúramladí hudobníciSlovensko
Helena Siskova

Redaktor Helena Siskova

Volám sa Helena Sisková a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Milujem knihy a filmy, múzeá a galérie. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Zanechajte odpoveď