zatvoriť
Mladí hudobníci

Ľudia, ktorých budete chcieť počúvať – Partyzáni

17202669_1877910705786067_114505379209204327_n

Slovensko je plné mladých, hudobne nadaných ľudí. Počnúc sólovými spevákmi, cez kapely až po zbory – stačí si len vybrať. Oslovili sme niekoľko začínajúcich interpretov, aby nám porozprávali, aké je to byť „nový na scéne.“ Zároveň vám tento zaujímavý, žánrovo bohatý výber ponúkame. Spestrite si playlist šikovnými Slovákmi!

Punková a rock and rollová kapela Partyzáni pochádza z Bratislavy. Vznikla celkom nedávno, v lete minulého roka. Pokiaľ ide o ten ypsilon, nebojte sa, nejde o žiadnu chybu. Členovia kapely jednoducho chceli, aby bol jej názov zaujímavý, nápaditý a vtipný. Spev a gitaru má na starosti Niko, vokály a basu Peťo a za bicími sedí Giorgy.

Texty majú slovenské, pri tvorbe ich inšpiruje snáď úplne všetko. Ich skúšky sú uvoľnené, nesú sa v príjemnej nálade, avšak žiadne poflakovanie sa na nich nekoná.

Na otázku, ktorá sa týkala konfliktov, odpovedali veľmi mierumilovne: „ Ešte ani jeden konflikt nebol a sme presvedčení, že ani nebude. Fungujeme na úprimnosti, dôvere a dohode, či kompromisoch. Nepotrebujeme žiadneho diktátora, či inú vynútenú autoritu. Nemáme žiadne konflikty ani s inými kapelami, každého hudobníka či skupinu rešpektujeme.“

17264271_1879754945601643_3981700539516638678_n

Hoci ide o novú kapelu, jej členovia nie sú začiatočníci, každý z nich už nejakú dobu hrá a má skúsenosti s vystupovaním a fungovaním kapely. „Dnes je najdôležitejšie mať známosti či kontakty, vtedy to má skupina značne uľahčené, pokiaľ ide o koncerty. Tie kapely, ktoré túto výhodu nemajú, sú odkázané na klasické písanie, volanie, zháňanie priestorov na vystupovanie a ďalšie veci,“ vravia hudobníci. Jedno je ale podstatné bez ohľadu na skúsenosti – neustála snaha o propagáciu a promo kapely. To hlavne na internete, Facebooku a Bandzone, kde si môžete vypočuť ich tvorbu.

S plagátmi v Bratislave, ako nám vysvetlili, je to o niečo zložitejšie: „V Bratislave to niekomu začalo vadiť a urobil tzv. plagátovú reformu. Ak visia plagáty bez zaplatenia “výpalníckej“ dane príslušnej správe, ktorá ich má  na starosti, tak idú po kapelách. Preto sa propagujeme prevažne na internete či osobne.“

Hoci je zrejme ešte skoro hovoriť o veľkých úspechoch, dôvody na radosť sa nájdu aj v malých krokoch bližšie ku sláve. Partyzáni len vo februári odštartovali históriu kapely prvým, podľa ich slov úspešným koncertom v Bratislavskom Randal Clube. Ďalší koncert ich čaká 5.5.2017 v tom istom klube, a to hneď s našou najznámejšou punkovou kapelou, Zónou A.

Na otázku, kde sa vidia o 5 rokov odpovedali jednoznačne – v Havane. V blízkej budúcnosti plánujú natočiť videoklip a vydať CD s doterajšími nahrávkami. Samozrejme, neustále pracujú na nových pesničkách.

Na záver za seba dodávajú: „Chceme robiť a hrať čo nás baví a čo máme v krvi. Za každý úspech, ktorý príde, budeme samozrejme vďační. Od štandardnej punk-rockovej kapely sa snažíme odlíšiť obohacovaním našej tvorby o rôzne iné hudobné prvky. Chceme hlavne hrať, šíriť naše pesničky a podať iný pohľad na život. A zomrieť šťastní na pódiu J. Budeme radi, keď si prídete pozrieť a vypočuť PARTYZÁNSKU SHOW, ktorá bude s prekvapením a krstom CD...“

Song Moja láska

 

Značky : hudbakultúramladí hudobníciSlovensko
Helena Siskova

Redaktor Helena Siskova

Volám sa Helena Sisková a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Milujem knihy a filmy, múzeá a galérie. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Zanechajte odpoveď