zatvoriť
unspecified

Slovensko je plné mladých, hudobne nadaných ľudí. Počnúc sólovými spevákmi, cez kapely až po zbory – stačí si len vybrať. Oslovili sme niekoľko začínajúcich interpretov, aby nám porozprávali, aké je to byť „nový na scéne.“ Zároveň vám tento zaujímavý, žánrovo bohatý výber ponúkame. Spestrite si playlist šikovnými Slovákmi!

Dvadsať ročná speváčka KAMI pochádza zo Slovenska, no momentálne pôsobí v Prahe. Na scéne je ešte len rok, no už sa jej podarilo v rámci spolupráce nahrať niekoľko songov a videoklipov. Nebráni sa žiadnemu hudobnému žánru. Prevažne sa ale snaží tvoriť populárnu hudbu. Spevu sa začala aktívne venovať na strednej škole. Nebol to jej sen, no sama hovorí, že niektoré veci človek jednoducho nenaplánuje.

Aká si?
K:
Som sebakritická, málo spokojná sama so sebou.
A aká by si chcela by
ť?
K:
Chcela by som byť dobrá. Dobrá ako človek a dobrá v tom, čo chcem robiť.

unspecified45

Keď je reč o fanúšikoch, drží sa umelkyňa pri zemi. Má susedu, malé dievčatko, ktoré ju vždy objíme. Z takých vecí sa teší. „Je to fajn pocit, keď niekto oceňuje vašu prácu,“ hovorí.
Zatiaľ nemá ani žiadnu fanpage. „Nechcem sa do takýchto vecí vôbec náhliť. Teraz sa na to necítim a nemám pocit, že už je to potrebné,“ vysvetľuje. Rozhodne jej však nechýba podpora zo strany rodiny, kamarátov či producenta.

Jedným zo zlomových momentov a nečakaných úspechov bol cover piesne Can´t stop the feeling od Justina Timberlakea. Za dva týždne dosiahol vyše 20 000 zhliadnutí a preniesol tak speváčku bližšie k svetlám reflektorov. Najviac sa ale aj tak teší z maličkostí. „Mám radosť, keď ma niekto stretne a úprimne povie, že sa mu moja práca páči,“ vraví.

„Teraz mi vyšiel druhý singel, čo nie je cover,“ hovorí. „Textovo to ale nie je úplne moja tvorba. Volá sa „I ́m asking“ a je to spojenie myšlienok ľudí rôznych generácií. Texty  si postupom času možno začnem písať sama, ale zatiaľ nechcem. Hudba o nás prezradí viac ako si myslíme.“

Na záver za seba Kami skromne dodáva: „Nechcem nikoho nútiť počúvať moju hudbu. Každý nech počúva čo chce, čo ho napĺňa a na čo má práve náladu.  Ale ak máte sny, tak si niečo z mojej tvorby pusťte. A majte krásny deň!“

I´m asking: https://www.youtube.com/watch?v=jpmteC4IMXs&t=69s

Značky : hudbakultúramladímladí hudobníciúspechúspešní ľudiazaujímavosti
Helena Siskova

Redaktor Helena Siskova

Volám sa Helena Sisková a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Milujem knihy a filmy, múzeá a galérie. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Zanechajte odpoveď