zatvoriť
14714966_1099301276785845_6416383540502073486_o

Slovensko je plné mladých, hudobne nadaných ľudí. Počnúc sólovými spevákmi, cez kapely až po zbory – stačí si len vybrať. Oslovili sme niekoľko začínajúcich interpretov, aby nám porozprávali, aké je to byť „nový na scéne.“ Zároveň vám tento zaujímavý, žánrovo bohatý výber ponúkame. Spestrite si playlist šikovnými Slovákmi!

Tretia na našom zozname je kapela Four Faces
Metalová/rocková kapela pôsobiaca v Trnave. Vznikla v roku 2012, odvtedy ale prešla dlhú cestu. Basgitarista Erik v nej pôsobí len približne 6 mesiacov. Okrem toho tu spieva a na gitaru hrá Ludo, sólovú gitaru hrá Novo a za bicími sedí Pepso. Reklamu si urobili slovami: „Sme mladá, hlučná, energická kapela, partia nespútaných introvertov, ktorí sa nevedia správať. Budeme radi, ak ťa uvidíme na našom koncerte!“ Facebook

Ako vznikol nápad na kapelu?

Nápad vznikol na základnej škole pri behu 12minútovky. Dohodli sme sa, kto by chcel na čom hrať. Problém vznikol hneď na začiatku keď sme si museli kupovať svoje vlastné hudobné nástroje. Chápete, ste na ZŠ a jediné peniaze čo máte sú tie v triednom fonde na výlet do Bojníc. Keďže sme mali ale svoj sen jasne určený, postupom času sme si na to všetko našetrili, popožičiavali, pokradli a podobne.  Tak začala punková kapela hrajúca  na polepených elektrických gitarách a bicích z plastových kýblov v roku 2008 s názvom Zápcha. Odvtedy sa udiali mnohé zmeny, striedali sa bubeníci aj funkcie stálych členov. V roku 2012 sme kapelu premenovali na Four Faces. Najväčšie zmeny sa udiali asi pred pol rokom: Na post bubeníka si sadol Pepso, náš dlhoročný basák a spevák. Ludo sa chytá opľutého mikrofónu a naďalej si pevne drží gitaru opretú o vajcia. Novo ostáva na svojom teplom poste sólového gitaristu a do kapely prichádza nový basgitarista Erik. Pred ním bolo u nás veľa ľudí, ktorí ale neprešli cez kasting krásy.

15672738_1170637719652200_3340139359658168088_n

Uprednostňujete texty v slovenskej či anglickej forme?
Uprednostňujeme ich v anglickej forme.
Ale my ich píšeme zásadne v slovenčine. Keďže sme sa tu narodili a chceme aby nám rozumel každý, kto dosiahol vek nad 6 rokov. Nie je to síce ľahké, ale my máme radi rôzne životné výzvy.


Máte už nejakú fanúšikovskú základňu?

Asi takú, ako každá začínajúca kapela. Väčšinou sú to kamoši… Ale nájdu sa aj ľudia, ktorým sme zavoňali či už cez nejaký lajf concert alebo pomocou sociálnej sieti. Každopádne, ďakujeme každému jednému, ktorý nás podporuje. Bez fanúšikov by žiadna kapela nebola, tým čím je.

Stretli ste sa s neprajnosťou zo strany dlhšie pôsobiacich (slávnejších) kapiel?
Zatiaľ nie, pretože o nás nevedia.
Ale nie, myslíme si že toto sa ani nedeje a nikdy by sa nemalo. Práve naopak, páči sa nám, keď dlhšie pôsobiaca kapela so sebou zoberie na koncert nejakú menej známu kapelu a tak jej pomôže zviditeľniť sa.
Skôr vidíme, že rivalita a bojovnosť je medzi mladými kapelami. Ale to je normálne, pretože všetci sú na jednej vlne a ide len o to, kto z nich vystrelí vyššie a bude o krok bližšie k svojmu snu. Veď predsa, nikto z nás nezabíja svoj čas v smradľavej skúšobni len tak pre nič za nič.

Aký je váš najväčší úspech?
Náš najväčší úspech prišiel vďaka hudobnej súťaži mladých kapiel s názvom Rocková Maturita, kde sme dostali až do finále. Mali sme možnosť zahrať si na Cibulafeste v Holíči a na finálový večer sme hrali v Bratislave v MMC.

No a medzi naše úspechy určite patrí aj natočenie nášho prvého videoklipu s názvom Čísla bez mena ku ktorému sme sa tak dlho nevedeli dostať.

Singel Čísla bez mena

Máš kapelu alebo spievaš ako sólo spevák a chceš sa zviditeľniť? Napíš nám na info@thestudent.sk

Značky : hudbakultúramladí hudobníciSlovenskoúspešný ľudia
Helena Siskova

Redaktor Helena Siskova

Volám sa Helena Sisková a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Milujem knihy a filmy, múzeá a galérie. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Zanechajte odpoveď