zatvoriť
Nezaradené

Ľudia, ktorých budete chcieť počúvať – Bullet Holes

13123416_697360350402192_678121720834147084_o

Slovensko je plné mladých, hudobne nadaných ľudí. Počnúc sólovými spevákmi, cez kapely až po zbory – stačí si len vybrať. Oslovili sme niekoľko začínajúcich interpretov, aby nám porozprávali, aké je to byť „nový na scéne.“ Zároveň vám tento zaujímavý, žánrovo bohatý výber ponúkame. Spestrite si playlist šikovnými Slovákmi!

Náš zoznam pokračuje kapelou Bullet Holes.

15327254_812361365568756_1535880274205663615_n

Rock and Rollová skupina z Bratislavy. Tvorí ju Peťo “Dexter“ Horony – gitara, spev, Gabo Gavalda – bicie, Dávid “Mäso“ Kliský – basa, vokály, Maťo Tomášik – gitara, vokály.

Kapelu založili gitarista Peťo s basákom Denisom pred viac ako jedenástimi rokmi. Odvtedy sa ich cesty rozišli a zasa stretli. Členovia prichádzali a odchádzali, no nakoniec a ustálili v tejto podobe a začali sa zbližovať hudobne aj osobne. Ako každá začínajúca skupina, najprv hrali rôzne covery a až keď všetko šlapalo, vrhli sa na vlastnú tvorbu.

Momentálne pracujú na piesňach do pripravovaného albumu. Najskôr písali texty v angličtine, avšak rozhodli sa, že slovenčina bude lepšou voľbou. Niekoľko starých textov prepísali a teraz už tvoria výhradne po slovensky.

„Snažíme sa robiť kvalitnú hudbu, ktorá v sebe nesie odkaz, text píšeme zväčša o našich momentálnych pocitoch. Každý z nás je úplne odlišný, ale hudba nás spája. Náš názov je symbolický: Hudba je zbraň a my sme guľky, ktoré v ľuďoch zanechajú stopy.“

Facebook

Ich najväčím úspechom je výhra v druhom ročníku súťaže Rocková maturita v kategórií Rock and Pop. Sami ale vravia, že najväčšia výhra je, že sú dobrý tím. Tento rok majú v pláne spustiť predaj vlastného merchu a s tým spojené založenie webstránky.

Song Rock and Roll

Máš kapelu alebo spievaš ako sólo spevák a chceš sa zviditeľniť? Napíš nám na info@thestudent.sk

Značky : hudbakultúraSlovenskoúspešný ľudia
Helena Siskova

Redaktor Helena Siskova

Volám sa Helena Sisková a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Milujem knihy a filmy, múzeá a galérie. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Zanechajte odpoveď