zatvoriť
Mladí hudobníci

Ľudia, ktorých budete chcieť počúvať – Bezpochýb

12698425_1259173214109258_8767415853796719213_o

Slovensko je plné mladých, hudobne nadaných ľudí. Počnúc sólovými spevákmi, cez kapely až po zbory – stačí si len vybrať. Oslovili sme niekoľko začínajúcich interpretov, aby nám porozprávali, aké je to byť „nový na scéne.“ Zároveň vám tento zaujímavý, žánrovo bohatý výber ponúkame. Spestrite si playlist šikovnými Slovákmi!

Mladé talenty nájdeme aj v Žilinskom kraji. Kapela menom Bezpochýb pochádza z Turzovky a hrá prevažne pop-punk-rock. Členovia: Karol Tobias Sruban – gitara a spev, Matej Kubinec-sólo gitara a vokály, Pavol Kolesár – bassa a Jakub Helienek – bicie a vokály. Oficiálny vznik kapely sa datuje na apríl 2013.
Prinášame vám interview, v ktorom zistíte prečo píšu slovenské texty, čím sa odlišujú od ostatných, či aký majú názor na alkohol…

Ako vznikol nápad na kapelu?

Tak, každý si chcel splniť svoj detský sen – stať sa rockovou hviezdou, plniť koncertné sály, mať celosvetové turné, baliť baby… Proste, živiť sa tým, čo ho baví, teda hudbou. Stretli sme sa náhodou, v umeleckej škole. Dali sme jednu spoločnú skúšku, a potom to začalo. Išli sme si za svojim, avšak stále sme prakticky na začiatku.

Uprednostňujete texty v slovenskej či anglickej forme?

Jednoznačne slovenskej. Sme predsa na Slovensku a chceme, aby široká verejnosť vedela o čom spievame, mladšie aj staršie generácie. Aby sa zamysleli aj nad textom a pochopili podstatu celej piesne. Pri anglických textoch si mnohí anglicky nehovoriaci možno povedia, že song je pekný, ale v skutočnosti nevedia o čom je alebo čo sme ním chceli povedať. Každý text predsa hovorí o pocitoch autora, o niečom, čo chce odvzdať ďalším ľudom…

13909153_1399660920060486_4420074684048311569_o

Čo vás pri tvorbe inšpiruje?

Naše životy, životy iných alebo celková situácia v spoločnosti.
Každý máme svoj obľúbený štýl, obľúbené kapely, to nás takisto inšpiruje. Preto sú aj naše piesne zmesou rôznych žánrov. Je v nich pop, rock, punk občas sa nájdu aj prvky metalovej muziky. Každý do piesne dáva to svoje.

Nevznikajú medzi vami vo vnútri kapely konflikty? A čo medzi vašou kapelou a inými?

Nedá sa hovoriť priamo o konfliktoch. Radi si jeden druhého doberáme, občas si vynadáme, ale všetko je to v rámci zábavy. Menšie konflikty boli ešte v starej zostave, s druhým bubeníkom. Po jeho odchode sa vzťahy v kapele upravili a vládne tu super nálada.

Čo sa týka iných kapiel, tak to neriešime. Každý ma právo na svoj názor a nikomu ho nemôžme zobrať, a ani vnucovať svoj štýl iným.

Ako vyzerá vaša klasická skúška?

Tak na začiatku si každý hrá svoje, jeden cez druhého. Ale potom už naplno a usilovne pracujeme na skladbách. Treba podotknúť, že nikdy nechýba alkohol. Ten je asi istou múzou v živote každého hudobníka.

Ktorý z vás je najzodpovednejší a ktorý najväčší srandista, a ako sa to prejavuje?

Najzodpovednejší je zrejme náš spevák Karol spolu s gitaristom Maťom. Starajú sa o všetko okolo kapely, či už sú to koncerty, financie, piesne atď. Srandista čislo 1. je bubeník Jakub. A ako sa to prejavuje? To musíte proste zažiť. Slovami sa to ťažko opisuje.

Aký je váš najväčší úspech?

Pre nás je veľký úspech to, že sme nahrali naše prvé CD s názvom Každý sme iný, ktoré je dostupné na Youtube. Zúčastnili sme sa tiež rôznych súťaží, napríklad Rainmans singel roku v Bratislave, kde sme sa dostali až do finále.

Odlišujete sa niečím od všetkých ostatných kapiel, ktoré majú rovnaký sen?

Možno tým, že niektorým kapelám už začína sláva stúpať do hlavy. Majú potom už len jeden cieľ, a to sú peniaze. Nám ide hlavne o to baviť sa hudbou, a hudbou potom baviť aj druhých. Robíme to všetko s láskou.

Kde sa vidíte o 5 rokov?

Radi by sme na tom boli podobne, ako sú dnes The Paranoid či Zoči Voči.  Avšak to chce tvrdo makať, z neba nič samo nespadne, teda väčšinou. Do budúcna plánujeme, samozrejme, videoklip a nový album.

Niečo na záver?

Sme veselá kopa chalanov, ktorí milujú hudbu a dávajú do nej všetko. Hráme modernú muziku pre mladých ľudí, ktorí sa chcú zabávať. Príď na náš koncert a isto neoľutuješ.

Nezabudni si pozrieť ich Facebooku fanpage pre viac info o koncertoch.

Skladba Budík

Máš kapelu alebo spievaš ako sólo spevák a chceš sa zviditeľniť? Napíš nám na info@thestudent.sk

Značky : hudbakultúramladí hudobníciSlovensko
Helena Siskova

Redaktor Helena Siskova

Volám sa Helena Sisková a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Milujem knihy a filmy, múzeá a galérie. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Zanechajte odpoveď