zatvoriť
14231135_597271847112913_3357541167868758539_o

Slovensko je plné mladých, hudobne nadaných ľudí. Počnúc sólovými spevákmi, cez kapely až po zbory – stačí si len vybrať. Oslovili sme niekoľko začínajúcich interpretov, aby nám porozprávali, aké je to byť „nový na scéne.“ Zároveň vám tento zaujímavý, žánrovo bohatý výber ponúkame. Spestrite si playlist šikovnými Slovákmi!

Pokračujeme thrash metalom, ktorý, napriek nie práve masovej obľube, je jedným z vrcholových žánrov hudobného umenia. Hudobníci musia mať nanajvýš šikovné ruky a speváci silné hlasy. Preto na našom zozname nemôže chýbať ani thrash metalová kapela z Banskej Bystrice, Acid Force.

Tvoria ju: Andrej, Erik – gitary, Federico – bicie, Teodor – basgitara a spev. „Nápad na kapelu vznikol len tak, s chlebíkom. V hlave Andrea a Teodora,“ vravia. Hrajú spolu od roku 2014.

13177603_549743901865708_414720153054139339_n

Texty uprednostňujú v anglickej forme. Sami vravia: „Po slovensky písať nevieme, a pri pokusoch to vyzeralo ako nevydarený Desmod.“ V budúcnosti by ale radi napísali niekoľko songov aj v rodnom jazyku. Ako inšpirácia im slúži úplne všetko, čo ich obklopuje.

Asi ako v každej kapele, aj medzi dlhovlasými metalistami občas vznikajú nejaké tie konflikty či výmeny názorov. Riešenie na ne majú jednoduché: „Nie je nič, čo by nás mohlo úplne rozhádať. Vieme si kamarátsky vynadať, a potom je šicko porádku.“ Ak ide o iné skupiny, osobne nemajú problém s nikým.

Medzi ich najväčšie úspechy patrí koncert na Brutal Assaulte, podľa ich slov úžasný. Mali vtedy možnosť pohybovať sa v priestoroch spoločne s členmi známych kapiel. Mali tým pádom príležitosť krátko sa porozprávať či urobiť pár fotiek s Cannibal Corpse, dievkami z Nervosy atď. Ďalej nemôžu zabudnúť ani na koncert v Bratislavskom klube MMC, kam sa dostali prostredníctvom Rockovej Maturity.

Aby ich sláva rástla, v prvom rade sa snažia hrať čo najviac to ide a pracovať na sebe. Spolupracujú s Koníkom (Petr „Koník“ Nejez) a jeho labelom Support Underground.  O necelý mesiac (23.3.2017) im vyjde prvý LP album s názvom Atrocity For the Lust. Bude trochu hudobne iný, fanúšikom prinesie pestrejšiu hudobnú škálu. Na ohlasy sú veľmi zvedaví, sami sú ale s albumom celkom spokojní. Dodávajú však, že vždy je čo zlepšovať.

Sami seba neberú priveľmi vážne, k životu pristupujú skôr s ľahkosťou. Napokon, na výzvu, aby opísali samých seba, reagovali: „Väčších ch*jov, než sme my, nenájdete, čo vám povieme. Ale aj zlá reklama je reklama… Či ?“

Môžeš ich sledovať na ich FB fanpage.

Song: Towards The Nuclear Load

 

Odporúčili vám mnoho ďalších kapiel: Majster Kat, Catastrofy, Murder Inc., Laid To Waste, 1000Bombs, Bajonet, Kaar, Coldblooded Fish či Black Light.

S budúcnosťou si veľmi hlavu nelámu. Chcú len, aby sa darilo a aby boli na scéne. Najbližšie si trúfajú na Wacken Metal Battle. Ide o celoslovenskú súťaž metalových kapiel, pričom víťazná sa zúčastní celosvetového finále na známom heavy metalovom festivale Wacken Open Air v Nemecku. My im samozrejme držíme palce!

Máš kapelu alebo spievaš ako sólo spevák a chceš sa zviditeľniť? Napíš nám na info@thestudent.sk

Značky : hudbakultúramladí hudobníciSlovensko
Helena Siskova

Redaktor Helena Siskova

Volám sa Helena Sisková a študujem žurnalistiku na Univerzite Komenského v Bratislave. Milujem knihy a filmy, múzeá a galérie. Dá sa povedať, že vždy mám na všetko čas, no napriek tomu nič nestíham.

Zanechajte odpoveď