zatvoriť
fotobanka

Každý z nás sa miluje vzdelávať v určitej forme výučby. Pre niekoho je lepšia matematika, pre niekoho počítačová technika. Práve takúto formu výučby vo vašom preferovanom objekte si môžete dopriať vďaka letným školám.

Môžete sa pýtať, čo sú to letné školy? Nemám dostatok školy cez celý rok? Odpoveďou je nie. Letné školy sú na trhu momentálne hlavne pre mladých, ktorí majú záujem sa vzdelávať aj po ukončení školského roku. Inštitúcie, ktoré zodpovedajú za letné školy nám ponúkajú vizuálne krásnu a náučnú formu vyučovania, ktoré vás „potichu“ donúti sa učiť.

Cena a výdavky

Najväčšia výhoda v letných školách spočíva v cene. Väčšina organizácií a škôl si nepýta za výučbu ani cent. Samozrejme, výdavky na jedlo a vaše osobné potreby si už hradíte sami. Väčšina výučieb prebieha v priestoroch danej školy alebo na danom mieste, ktoré vám organizátori pošlú do vašej email schránky. Výučba býva taktiež väčšinou celodenne, takže ak sa plánujete prihlásiť na túto formu štúdia vo voľnom čase, tak si veľa času na kamarátov cez leto nerezervujte. Výhoda tohto štýlu učenia je v tom, že dokáže práve mladých pripraviť na formu štúdia po strednej škole. Vyučovacie hodiny prebiehajú formou prednášky, ktorú vás bude učiť dopredu oznámený profesor alebo osoba schopná vykonania tejto práce. Takže nečakajte žiadne zaobchádzanie ako v základnej škole, ale pripravte sa na zaobchádzanie ako s vysokoškolákmi.

Ponuka

Ponuka je na momentálnom trhu celkom príjemná. Pre mladých fyzikov sa otvárajú dvere do fakulty matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Ak máte záujem o to sa prihlásiť na dané štúdium, môžete tak spraviť na tomto odkaze. https://fks.sk/letnaskola/. Ak ste zarytý programátor a snažíte sa nachytať všetky poznatky, ktoré môžete, ale nie ste stále zohratý v dátových štruktúrach alebo v algoritmoch, tak dvere sú pre vás otvorené taktiež na fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislave. Ak máte dostatočnú vôľu sa prihlásiť, môžete tak spraviť na tomto odkaze https://www.ksp.sk/ls/. Ak ste ale zarytý matematik a nerobí vám problém vypočítať ľahkú násobilku, tak vás taktiež privítajú na fakulte univerzity Komenského. Ak máte ale záujem o prednášky predných politikov slovenskej Republiky alebo veľmi zaujímavých ľudí, tak odporúčame letnú Univerzitu Komenského v Bratislave, do ktorej sa môžu zapojiť ľudia do 15 rokov života. Formu tejto letnej školy si môžete vybrať sami. Ak máte v pláne sa zúčastniť na všetkých Workshopoch a prednáškach, tak sa musíte prihlásiť predčasne. Online forma štúdia pozostáva v online prednáškach a online testom. Na konci dokončenia tejto Letnej „univerzity“ vám príde v obálke krásny diplom, ktorý sa stane neoddeliteľnou súčasťou vášho života.

Letná škola alebo kurzy?

Záleží na vás. Ak máte angličtinu zmáknutú v maličku, tak sú lepšou voľbou online kurzy, ktoré môžete nájsť na stránkach ako sú Coursera, EDX , Cybrary a mnoho ďalších. Na Slovensku určite nie je na škodu si zaobstarať certifikát z Google Digitálnej Garáže, ktorá vám otvorí reklamné myslenie. Kurz trvá v priemere 8 hodín. Ak ste ochotný si siahnuť do vačku alebo ste nezamestnaný, tak vám pomôže kurz WebRebel, ktorý dokázal naučiť ľudí tvorbu Web Stránok a Web Designu. Ak vám ale angličtina nejde, tak nezúfajte. Na Slovensku sa nájde veľa kurzov, ktoré by mohli vám vyhovovať, treba len hľadať. Na druhej strane je na Slovensku väčšina kurzov platených a nedokážu vám zaobstarať hodnotu výučby, akú by ste dostali na anglických stránkach.

Značky : aktivitainternetmladíradySlovenskoštudentiúspešní ľudia

Zanechajte odpoveď