zatvoriť
pexels-photo

Si študent a hlavnou náplňou tvojho dňa je škola poprípade brigáda. Ak nikam nejdeš, tak je to preto, že sa musíš doma učiť. A takto to je stále. Každý deň je rovnaký. No aj tak si sa ešte nenaučil ako všetky povinnosti zvládať tak, aby ti ostal čas aj na teba samého. Nejaký ten šport. Stretnutie s priateľmi. Ja v tom tiež nie som veľký expert. Ešte stále sa učím. Prinášam ti však pár krokov, ktoré som sa naučila robiť a už viac nemám pocit, že sa na mňa všetko valí.

  1. Plánuj !

Viem všade to hovoria. Je to však pravda a skoro všetky ostatné body s tým budú súvisieť.  Ak si naplánuješ svoje hlavné aktivity, budeš mať lepší prehľad, čo musíš ešte urobiť. Budeš si vedieť lepšie rozvrhnúť svoj čas. Je však lepšie, ak si na žiadnu z aktivít nedáš časové obmedzenie. Vždy sa môže totiž vyskytnúť nejaká nečaká udalosť, pre ktorú by si daný bod nestihol urobiť. Potom by bol v zbytočnom strese.

  1. Mysli dopredu

Znova to plánovanie. No toto si zaslúži, špeciálnu pozornosť. Máš daný dátum, kedy musíš v škole odovzdať svoju prácu alebo sa ti blíži termín skúšky. Určite to nenechávaj na poslednú chvíľu! Ak sa potrebuješ učiť na skúšku, nové informácie si zapamätáš ľahšie, ak ich budeš prijímať v menšom množstve. Aj tvoja práca bude vyzerať inak, ak ju neurobíš v noci pred termínom odovzdania.pexels-photo-262272

  1. Zisti, v ktorej časti dňa si najproduktívnejší

Ak zistíš, kedy ti to počas dňa najviac ide, kedy ti to páli, pomôže ti to pri plánovaní dňa. Tie najťažšie aktivity, ktoré počas dňa musíš vykonať naplánuj na tento čas. Ale nie že budeš ďalšie hodiny nečinne sedieť. Zatiaľ môžeš stihnúť možno menšie veci, nie tak náročné do, ktorých sa ti však najviac nechce.

4.  Oddychuj !

Tento krok má asi každý najradšej. Aj toto je však veľmi dôležité. Ideálne by bolo ak by sme mohli oddychovať jeden celý deň. Ja napríklad robím to, že si nedeľu vyhradím iba pre mňa. Vypnem svoju myseľ. Prečítam si dobrú knihu. Pozriem si dobrý film. Dám si kúpeľ. Možností je hneď niekoľko. Stačí si vybrať. Jeden deň nič nerobenia ešte nikoho nezabil a to nehovorím aký pozitívny dopad to bude mať na tvoju psychiku.pexels-photo-53915

  1. Mysli pozitívne

Zo všetkých tvojich povinností neubudne ak budeš stresovať. Skús brať veci s väčším nadhľadom. Pozri sa na nich s inej strany. Nezabúdaj, že myslenie ovplyvní aj tvoj výkon. Ako sa hovorí : „Všetko zlé, je na niečo dobré“.  Zo všetkých skúseností sa dá perfektne ponaučiť. Ak sa to naučíš, máš v živote vyhraté.

 

Značky : aktivitaštudentitipyučeniezručnosti
Dominika Škrabová

Redaktor Dominika Škrabová

Som dievča, ktoré žije vo vlastnom svete. Hudba a písanie, tvoria veľkú časť môjho života, no niekedy však len v tichu pozorujem okolitý svet.

Zanechajte odpoveď