zatvoriť
RelaxZaujímavosti

Knihy, ktoré vám navodia vianočnú atmosféru

epipedo-dwra-640×427

Vianoce sú obdobie, kedy máme viac času aj na činnosti, ktorú väčšinou musíme kvôli povinnostiam odložiť. Teraz je ten správny čas pustiť sa napríklad do čítania kníh. Knihy s vianočnou tématikou nám blížiace sa sviatky ešte viac priblížia a spríjemnia.

John Green, Maureen Johnson, Lauren Myracle: Nech sneží

Tri vianočné poviedky od troch rôznych autorov vám vyčaria úsmev na perách.

Všetky príbehy sa odohrávajú v americkom mestečku Gracetown, ktoré prikryje sneh bohatou prikrývkou, čo spôsobí nielen radosť, ale aj kalamitu, ktorá naruší vianočné plány nejednému obyvateľovi. Snehová kalamita však môže priniesť aj príjemné okamihy do životov troch mladých ľudí a ich Vianoce spraviť nezabudnuteľnými.

04

Rachel Cohn, David Levithan: Dash & Lily – Kniha přání (nevyšla v slovenčine)

Kniha prianí ukrýva vianočný príbeh, ktorý spríjemní každé sviatky.

Dash pracuje v kníhkupectve a počas jednej pracovnej zmeny nájde zápisník, v ktorom sa nachádza množstvo úloh súvisiacich s knihami, ktoré sa rozhodne splniť. Plnenie úloh ho zavedie až k Lily, autorke spomínaného zápisníka. Cieľom Lily je nájsť toho pravého práve prostredníctvom úloh.

02

Charles Dickens: Vianočná koleda

Ak vás očarila filmová verzia tejto vianočnej klasiky, určite vás nesklame ani kniha.

Príbeh zobrazuje miestneho lakomca menom Scrooge, ktorý má počas vianočných sviatkov večne na tvári zachmúrený výraz. Vianoce nie sú jeho obľúbeným obdobím a pocítiť to dáva celému okolitému svetu. Počas jedných Vianoc však na Štedrý deň zmení názor. Navštívia ho traja jeho bývalí známi. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby všetci neboli už dávno po smrti.

03

Sophie de Villenoisy: Veselú samovraždu a šťastný nový rok! 

Napriek tomu, že názov napovedá depresívne čítanie, opak je pravdou.

Sylvie, osamotená žena, ktorú prestal baviť život, sa rozhodne skoncovať so svojím životom. Ešte pred samovraždou sa rozhodne uskutočniť veci, po ktorých celý život túžila. Príbeh je plný humoru a nečakaných situácii. Napriek pochmúrnemu názvu vás odľahčený humor naladí dobrou náladou.

05

Eowyn Ivey: Dcéra snehu

Očarujúci zimný príbeh odohrávajúci sa na zasneženej Aljaške vám navodí príjemnú husiu kožu.

Jackovi a Mabel sa nedarí počať dieťa. Jedného dňa sa rozhodnú, že si postavia snehové dievčatko. Na druhý deň je preč i napriek tomu, že sneh sa stále drží, nájdu len stopy v snehu. Nasledujúce dni stretávajú plavovlasé dievčatko a po dlhej dobe majú mať dôvod byť šťastní.

01

Zanechajte odpoveď