zatvoriť
Pre študentaZaujímavosti

Internet vs. reálny život. Je tam vôbec nejaký rozdiel?

Rozmýšľal si niekedy o tom, aký je rozdiel medzi  životom na internete a realitou? Aké výhody, riziká prichádzajú so sociálnymi sieťami. Môže  internet ovplyvňovať náš každodenný život?

Poďme,  sa na to spolu pozrieť.

Virtuálny svet je na jednej strane úžasný. Môže nám v mnohých veciach pomôcť:

  1. Šetrí čas

Prácu do školy  napíšeš  omnoho rýchlejšie na počítači, ako by si ju mal písať ručne.  Všetko má svoje klady aj zápory, a tak je to aj s  časom, ktorý stráviš pri internete.  Je dobré určiť si čas, ktorý pri ňom stráviš. Stanoviť si nejaké rozmedzie.

  1. Komunikácia

Vďaka  moderným technológiám môžeš  za krátky čas odovzdať mnoho informácií. Zároveň ich aj mnoho dostať. Nakoľko je dobré komunikovať s kamarátom cez internet, ak býva vo vedľajšom vchode?  Podľa mňa, je lepšie osobné stretnutie.  Vidíš reakciu človeka, keď mu niečo povieš. Osobným stretnutím sa predchádza nedorozumeniam, ktoré môžu vzniknúť písaním si alebo chatovaním na internete.

  1. Nové kamarátstva

Existujú rôzne skupiny ľudí napr.: turistické, cestovateľské, dobrovoľnícke.  Môžeš tam nájsť priateľov s podobnými záujmami ako máš ty.  Môžeš  sa od nich inšpirovať, niečo nové sa naučiť. Niečo nám môžu dať do života. Ja som takto spoznala mnoho kamarátov, s niektorými sa kamarátim  dodnes.
  1. Môžem byť otvorenejší

Internet ponúka možnosť anonymity a bezpečnosti. Nikto ťa nevidí. Môžeš napísať  ,to čo by si sa bál povedať osobne.  Na  internete akoby sa  strácal strach povedať niekomu o svojich problémoch. Akosi sme viac otvorení ako pri osobnom stretnutí.  Sme radi v našom komforte.

  1. Otvor oči

Ak si stále zahľadený do počítača, mobilu, môže ti toho veľa uniknúť.  Ideš po ulici, oproti tebe ide kamarát, ktorého si dlho nevidel a rád by si sa s ním stretol. Nevidíš ,že prešiel okolo teba, pretože sa dívaš do mobilu. Toto je iba jeden príklad.  Svet  ti ponúka mnoho príležitostí. Len treba mať otvorené oči a určite ich uvidíš.

Internet a sociálne siete nám môžu aj uškodiť.  Dostať sa tam, kam sme nechceli. Mám namysli, rôzne fóra na internete, na ktorých nenájdeš pomoc. Skôr  informácie opačného významu. Ako si vybrať správne informácie?

Kedysi si ľudia písali denníky a dávali pozor, aby ich nikto nečítal. V dnešnej dobre ľudia chcú, aby o nich všetci všetko vedeli. Kde boli, ako sa im darí, čo mali obed.

Ako teda vplýva internet na náš reálny život?

Môže nám ušetriť čas, ktorý by sme strávili hľadaním kníh v knižnici. Môže nám byť nápomocný aj pri komunikácii s kamarátmi. Prípadne môžeme spoznať nových kamarátov, z ktorých sa časom môžu stať naši priatelia. Na internete sa cítime bezpečne. Môžeme písať  o veciach, o ktorých sa bojíme osobne hovoriť. Netrávte za počítačom  príliš veľa  času. Zážitky, kamaráti sú v reálnom živote vonku, nie za počítačom, mobilom. Zvážte či informácie, ktoré ste našli na internete, sú naozaj správne. Nie všetky informácie, ktoré nájdeme na internete sú pravdivé a hodnotné.

Značky : internetrealny zivot

Zanechajte odpoveď