zatvoriť
office-620822_960_720

Rozmýšľal si niekedy o tom, aký je rozdiel medzi  životom na internete a realitou? Aké výhody a riziká prichádzajú so sociálnymi sieťami? Môže internet ovplyvňovať náš každodenný život? Poďme sa na to spolu pozrieť.

Virtuálny svet je na jednej strane úžasný. Môže nám v mnohých veciach pomôcť:

1) Šetrí čas: Prácu do školy napíšeš omnoho rýchlejšie na počítači, než by si ju mal písať rukou. Ale všetko má svoje klady aj zápory, a tak je to aj s časom, ktorý stráviš na internete. Je dobré určiť si čas, ktorý na ňom stráviš, stanoviť si nejaké rozmedzie.

2) Komunikácia: Vďaka  moderným technológiám môžeš za krátky čas odovzdať mnoho informácií a zároveň ich aj mnoho dostať. Nakoľko je však dobré komunikovať s kamarátom cez internet, ak býva vo vedľajšom vchode? Podľa mňa je lepšie osobné stretnutie, lebo vidíš reakciu človeka, keď mu niečo povieš. Osobným stretnutím sa predchádza nedorozumeniam, ktoré môžu vzniknúť písaním si alebo chatovaním na internete.

3) Nové kamarátstva: Existujú rôzne skupiny ľudí, napríklad turistické, cestovateľské, dobrovoľnícke. Môžeš tam nájsť priateľov s podobnými záujmami, ako máš ty. Môžeš sa nimi inšpirovať a niečo nové sa naučiť, niečo ti môžu do života dať. Ja som takto spoznala mnoho kamarátov a s mnohými sa kamarátim dodnes.

4) Väčšia otvorenosť: Internet ponúka možnosť anonymity a bezpečnosti. Nikto ťa nevidí a môžeš napísať aj to, čo by si sa bál povedať osobne. Na internete akoby sa strácal strach povedať niekomu o svojich problémoch. Sme akosi viac otvorení než pri osobnom stretnutí.

Internet a sociálne siete nám môžu aj uškodiť. Môžeme sa dostať aj tam, kam sme nechceli. Mám na mysli napríklad rôzne fóra, kde nenájdeš pomoc, ale skôr informácie opačného významu. Ako si vybrať správne informácie? Kedysi si ľudia písali denníky a dávali pozor, aby ich nikto nečítal. V dnešnej dobre ľudia chcú, aby o nich všetci všetko vedeli: kde boli, ako sa im darí, čo mali na obed…

Ak si stále zahľadený do počítaču alebo mobilu, môže ti toho veľa uniknúť.  Ideš po ulici a oproti tebe ide kamarát, ktorého si dlho nevidel, a rád by si sa s ním stretol, ale nevidíš, že prešiel okolo teba, pretože sa dívaš do mobilu. Toto je iba jeden príklad. Svet ponúka mnoho príležitostí, len treba mať otvorené oči a určite ich uvidíš.

Anna Albrechtová

Redaktor Anna Albrechtová

Som človek, ktorý rád spoznáva nových ľudí. Objavuje nové krajiny a s tým spojené zážitky. Môžem o sebe povedať, že som kreatívna, rada píšem blogy. Keď sa pre niečo nadchnem idem si za tým. Takže by som povedala, že som aj cieľavedomá.

Zanechajte odpoveď