zatvoriť
Photo by Chris Granger

V knihách sa skrýva mnoho informácií a príbehov. Ponorte sa so mnou aspoň na chvíľku do príbehu Davida Menascheho s názvom „Malo to zmysel“. 

Miloval svoju prácu a nemienil sa jej vzdať, ani keď prišla ťažká choroba. Pri učení musel odbiehať na toaletu, lebo mu bolo veľmi zle, ale nechcel, aby ho študenti videli. Začal strácať zrak a nakoniec videl iba obrysy, takže sa predsa musel vzdať práce, ktorú miloval. Začal sa liečiť, ale po čase zistil, že to nie je to, čo chce.
Pred splnením svojho sna sa rozhodol splniť sen svojej mame: plavbu loďou. Do všetkého narážal, lebo medzi kajutami bolo málo miesta. Veľmi ho to deprimovalo, a tak ostal do konca plavby v izbe, ale keď sa vrátili na súš, bol veľmi šťastný, lebo si mohol začať plniť svoj sen.
Rozhodol sa prerušiť liečbu a navštevovať svojich bývalých študentov. Na cestách strávil sto jeden dní. Navštívil tridsaťjeden miest, urobil tisíc osemstoštyridsať fotografii, stretol sa so sedemdesiatimi piatimi bývali študentami.
Bolo to veľmi ťažké, keďže už skoro nič nevidel.  Ustavične sa potkýnal na ceste k vlakom a vrážal do ľudí na nástupištiach. Jeho mottom bolo: „Mám to pod kontrolou.“ Zabavil sa so študentmi a tí mu poskytli možnosť prenocovať u nich. Takto navštevoval svojich bývalých študentov, až kým si nepovedal – stačilo.
Vrátil sa do nemocnice, kde ho privítal potlesk mnohých doktorov a sestričiek.  Pýtal sa kamaráta, čo to robia. Všetci sledovali jeho cestovanie na sociálnej sieti a boli prekvapení, ako to zvládol. Pokračoval v liečbe.

Kniha ma zaujala silou človeka, ktorý sa nemienil poddať chorobe. Vedel, že sa jeho čas kráti, a tak si ho išiel užívať, ako najlepšie vedel.

Túto úžasnú knihu nepustíte z ruky, kým ju nedočítate. Som rada, že som na ňu natrafila v kníhkupectve.
Anna Albrechtová

Redaktor Anna Albrechtová

Som človek, ktorý rád spoznáva nových ľudí. Objavuje nové krajiny a s tým spojené zážitky. Môžem o sebe povedať, že som kreatívna, rada píšem blogy. Keď sa pre niečo nadchnem idem si za tým. Takže by som povedala, že som aj cieľavedomá.

Zanechajte odpoveď