zatvoriť
Pre študentaZaujímavosti

Dobrý festival – 3 dni plné kvalitnej hudby a dobrej zábavy!

Dobrá nálada, kvalitná hudba ale aj blato, víchrica, veľa piva a masy ľudí s batohmi na chrbte natriasajúcich sa v rytme hudby. Áno, aj takto vyzeral Dobrý Festival v Prešove, na ktorom sme nemohli chýbať.

Na úvod by sme priblížili, že sa jednalo o každoročnú, hudobne pestrú akciu, ktorá ponúkla hudbu rôznych žánrov od známych, ale aj mladých nádejných kapiel, podala pár divadelných predstavení, ukázala rôzne bojové umenia a zanechala v každom zopár pekných spomienok. Všetko sa to začalo už v piatok poobede. Autá plniace prešovské cesty dali pocítiť, že do štartu zostáva už len pár sekúnd. Ak miluješ festivalovú atmosféru so všetkým čo k tomu patrí, isto by si si tam prišiel na svoje.

V areáli Delňa bolo postavených niekoľko stage-ov, nechýbalo klasické mastné občerstvenie a to pravé východniarske pivo. Ako to už býva, nemôže byť všetko perfektné a piatkové počasie sklamalo a odradilo mnoho návštevníkov. Žiaľ, k lístku bola zadarmo aj poriadna sprcha v podobe lejaku a búrky. Aj napriek tomu sa našlo mnoho vytrvalcov, ktorí to vzali športovo a vybavili sa pršiplášťami.

dobry-festival

Piatkový program ovládol multižánrový mix hip-hopu, popu, rocku, drum&bass-u, ale aj punk-u či reggae. Účastníci si mohli užiť Zuzanu Smatanovú, Kandráčovcov, Zoči Voči a mnoho ďalších zvučných mien. V sobotu sa areál zaplnil všetkými vekovými kategóriami. O deti sa staral detský kútik a o dospelých RedBull stánok. Nechýbalo ani poskakovanie a skandovanie z Hare Krishna stanu, tak si každý prišiel na svoje. Odvážlivci si rozložili stany a dúfali, že už pršať nebude. Bolo pre nich pripravené bezplatné Stanové mestečko, čo mnohí ocenili.

Naše pozorné oko musí pochváliť originálny design so zavesenými dáždnikmi nad chodníkom. Ak by sme organizátorom niečo vytkli, tak spomenieme zlé osvetlenie, čo sťažovalo pohyb medzi jednotlivými pódiami. Ak si však mal na sebe staré obnosené topánky, tak ti bol tento problém srdečne ukradnutý. Zopár skladieb sme odignorovali regenerujúc len tak bokom na Tuli vakoch, a dobíjali baterky na večerný IMT SMILE. Koncert bol perfektný, dav skákal a spieval spolu s kapelou. Neďaleko pódia sa dala hudba počúvať z vyvýšenej lúky v prípade, že neholdujete tlačeniu sa medzi ľuďmi. Počasie poslušne vydržalo skoro až do konca vystúpenia. Hodinu po nich nastúpili Heľenine oči. Medzi tým sa ľudia vybúrili v tanečnej aréne alebo pri občerstvení.

19225290_10155020723939064_7440820279763560762_n

V nedeľu sa počet prítomných dvakrát zväčšil. Xindl X, Horkýže Slíže a na záver zapískalo troška Ameriky – LP, ktorá si v zákulisí stihla urobiť aj pár fotiek s Táslerovcami.

Celkovo by sme tento festival zhodnotili na výbornú. Ľudia boli priateľskí, usmievaví a aj napriek chladnému počasiu udržiavali príjemnú atmosféru. Kiežby bola takáto nálada po celý rok. Samozrejme, našlo sa pár zlých ohlasov, no ak si tohtoroční festival zmeškal, odporúčame aby si tak neurobil ten budúci. Veď čo padne viac vhod ku koncu školského roka, ako vypnúť hlavu? Na záver už len skonštatujeme, že na Dobrom bolo naozaj dobre.

autor: Kornélia Hutňanová       //        zdroj foto: pis.sk
Značky : Dobrý festival

Zanechajte odpoveď