zatvoriť
Zaujímavosti

Daruj darček zo srdca

Práve vianočné sviatky sa považujú za dni pokoja, kedy má človek pobudnúť čo najviac času so svojou rodinou.

Spoločné stretnutie pri večeri však prenasleduje pocit zo sklamania z darčekov, ktoré sme vybrali pre našich najbližších. Čo pre nich kúpim a kde? V obchodných domoch sa každým dňom dýcha čoraz ťahšie – ľudia si šliapu na päty pri východe z jedného a preskakujú sa pri vstupe do iného obchodu. Vianočné zľavy sú síce uspokojivé pre našu peňaženku, no nízke ceny niekedy bohužiaľ nezodpovedajú kvalite výrobku. Často sa stáva, že za vysokú cenu, dokonca aj po dvadsaťpercentnej zľave, kúpiš prostriedok z druhej ruky.

Vlastnoručné, nie vždy zlé

Možno sa ti zdá, že darovať vlastnoručný výrobok je na úrovni detí v škôlke. Ak svojej mame pod stromček nakreslíš obrázok, ktorý si vytvoril päť minút pred vianočnou večerou, pravdepodobne to nebudeš len ty, kto sa bude cítiť trápne. Zabaliť do baliaceho papiera horkú čokoládu s hrozienkami však tiež nie je darček hodný celeročnej shane.

Keď si chceš dať záležať, priprav niečo, na čo budú môcť členovia rodiny spomínať. Hodinky vykladané diamantmi potešia, no pri srdci ťa viac zahreje pocit, že na teba tvoje okolie myslí a vie, čo si tajne želáš.

Vyskúšaj napríklad:

Tričko s veselým nápisom

Keď máš v pláne darovať niečo vtipné, nenápadne zo skrine vyber jeho/jej čisté, jendofarebné tričko. Ak ovládaš programy ako napríklad Adobe Photoshop, je to pre teba plus. Vytvor si v ňom návrh motívu, ktorý sa chystáš preniesť do skutočnosti. V inom prípade ho môžeš napísať vo Word Office. Ďalej musíš nájsť miesto, kde sa z tvojho návrhu stane profesionálna potlač na tričko. Existujú tiež potlače, ktoré sa dajú kúpiť v krajčírstve – pomocou žehličky a tepla, ktoré vytvára sa prilepí na látku. Dostupné sú obe možnosti. Svojej vyvolenej osôbke tak môžeš darovať tričko s nápisom, ktoré si určíš sám.

img_4420

Vianočnú pohľadnicu

Budeš potrebovať:

  • tvrdý papier A3
  • nožnice
  • lepidlo
  • farebný papier
  • perá, ceruzky, fixy, trblietky…
  • skvelý nápad!

Papier formátu A3 rozdel na polovicu a opatrne prestrihni v prostriedku. Odtrihnutý okraj zarovnaj nožnicami. Nasledovný postup je jednoduchý – zapoj kreativitu a vymysli vianočnú pohľadnicu, na ktorú budeš pyšný. Používaj farby, nezabudni na fantáziu. Na vianočnej pohľadnici môže byť čokoľvek, spojené s týmito sviatkami. Ryba, baranček, vianočný stromček či darčeky. Napríklad:

darceky

Prajeme príjemné prežité Vianoce a držíme palce vo vytváraní!

Značky : darček
Karin Kissova

Redaktor Karin Kissova

Volám sa Karin, mám 17 rokov. Žijem v Košiciach, veselý život mi obohacujú dobrí priatelia a škola. Som tvorivý človiečik, ktorý sa nebojí nových výziev. Rada počúvam hudbu, píšem, kreslím, fotím... a vytváram. :)

Zanechajte odpoveď