zatvoriť
woman-hand-desk-office

V súčasnosti sa čoraz viac rozpráva, že škola nepripravuje žiakov do reálneho sveta. Teoretické poučky, ktoré nás v škole učia sú často v praxi nepoužiteľné. Čo sa teda musíme učiť sami, aby sme boli do života pripravený?

Ako sa učiť

Niečo, čo by nás mali naučiť už úplne na začiatku, ale v škole o tom nepadla ani zmienka. Existuje veľa metód, rád a tipov ako sa učiť efektívne, čo nám v konečnom dôsledku ušetrí čas, a to čo sme sa učili si budeme pamätať dlhšie. Nezabudneme to hneď po písomke. Ako sa učiť sa musíme naučiť sami.

Finančná gramotnosť

Ako sa starať o svoje peniaze ? Možnosti získania pôžičky či akú pôžičku si zobrať, aby sme neprišli o všetko? Odpovede na tieto otázky sú pre každého študenta dôležité, no v škole sa im vôbec nevenuje pozornosť.

Starostlivosť o zdravé telo

Na hodine biológie ste asi dostali zopár všeobecne známych rad, ktoré ste vedeli už predtým. Ako ale udržiavať zdravý životný štýl je ďalšia problematika, ktorej by sa mala v škole venovať väčšia pozornosť.

Chceš sa vzdelávať vo veciach, ktoré ťa v škole nenaučia? Čítaj časopis The Student, v ktorom sa venujeme všetkým témam spomenutým vyššie.

objednaj-si-studentsky-magazin-the-student-priamo-k-tebe-domov
Značky : školaštudentiúspešní ľudiazaujímavosti
Patrik Uhrin

Redaktor Patrik Uhrin

Zanechajte odpoveď