zatvoriť
Cestovanie

Ako cestovať a neminúť pri tom majetok – Praha

praha

Vraví sa, že cestovanie je niečo čo si treba kúpiť, aby nás to obohatilo, no mnoho študentov má aj napriek tomu hlboko do vrecka. V skutočnosti si však neuvedomujú, že to ide aj lacno, iba za cenu miernych kompromisov. O zábavu a zážitky však určite neprídete!

Aby ste spoznali niečo nové a užili si s kamarátmi to, čo doma nemáte v tomto prípade netreba chodiť ďaleko. Čítajte ďalej a dozviete sa, ako sa dá vyťažiť čo najviac z mesta ktoré je označované za „srdce Európy“ – Prahy za minimum financií. Tu je ukážka toho, že štvordňový výlet do Prahy Vás nemusí vyjsť viac ako 200 eur.

DOPRAVA                      

Táto stránka Vám ponúka možnosť spojiť sa s kýmkoľvek, ktorého destinácia je zároveň aj Vašou a rozdeliť si financie na benzín. Takýmto spôsobom sa do Prahy dostanete z Bratislavy za 3,5 hodiny za smiešnych 10 eur a spoznáte niekoho nového, čo je na nezaplatenie!

road-people-street-smartphone
  • Vlak

Vlaky sú pohodlným spôsobom ako cestovať aj vo väčšej partii. Z Bratislavy sa za 4 hodiny dostanete do Prahy za 15 eur, ak si lístok kúpite vopred, no odporúčam dokúpiť aj miestenku aby ste nemuseli stáť tie 4 hodiny v uličke, priplatíte si 2 eurá a za to pohodlie to stojí.

  • Autobus

Ak neradi chodíte vlakom a cudzím ľuďom neveríte, môžete ísť autobusom, ktorým sa z BA dostanete do Prahy za 4,5 hodiny a vyjde Vás to na cca 15€, podľa toho, kedy lístok kupujete.

UBYTOVANIE

  • Hostely

Pre mnohých sú hostely strachom z neznámeho, no väčšinou sa v nich dá spoznať mnoho mladých ľudí, ktorí Vám možno poradia kam si v meste zájsť a čomu sa naopak vyhnúť. Ak sa zídete väčšia partia, tak sa Vám ani nemusí stať, že budete na izbe s neznámymi ľuďmi.

Ako príklad uvediem hostel Prague Tynn, ktorý je priamo v centre – 200m od Staromestského námestia a pri izbe s piatimi posteľami Vás vyjde 15€ na noc čo je v celku prijateľná cena.

Na tejto stránke, ktorú možno mnohí z Vás poznajú, ľudia prenajímajú svoje byty ktoré sú väčšinou v centre mesta a krásne zariadené. V Prahe si takýto byt pre dvoch viete prenajať v cenovom rozmedzí od 30 do 60 eur na noc.

iceland-hotel-bedroom-hostel
  • Hotely

Ak patríte k náročnejším cestovateľom, v Prahe nájdete pekné hotely za ktoré si zaplatíte okolo 70 eur na noc.

ATRAKCIE

To, že v Praze je blaze sa nevraví len tak. Nájde sa tu veľa turistických, ale aj skrytých pamiatok z ktorých sú mnohé zadarmo alebo za minimálny poplatok.

Pražský hrad

Navštíviť Pražský hrad je síce samozrejmosť, no podľa mňa ho úplne stačí vidieť zvonku a za ušetrených 5 eur si môžete ísť sadnúť na pivo do nejakej hospody pod hradom. Taktiež sa oplatí sa potúlať po uličkách pod hradom, ktorými sa dostanete aj k mediálne preslávenej Lennon Wall.

Lennon Wall

Farebná stena, ktorá je venovaná frontmanovi Beatles – Johnu Lennonovi sa nachádza kúsok od Karlovho mostu a fotky pri nej sú naozaj nádherné. Ak si prinesiete vlastnú farbu, môžete na nej zanechať vlastný odkaz.number-7

Karlov most

Atrakcia ktorú nemožno vynechať, už len z toho dôvodu, že inak sa na druhú stranu rieky nedostanete. Prejdite sa po ňom, odfoťte sa s panorámou Prahy a nasávajte atmosféru.

Orloj

Slávne astronomické hodiny o ktorých spieva aj Elán taktiež nemôžem nespomenúť. Ak si počkáte na celú hodinu tak uvidíte prehliadku dvanástich apoštolov. A to všetko iba za cenu možného zranenia spôsobeného davom.

Rozhľadňa Petrín

Ak ste ochotní vyšliapať si pár schodov tak určite neváhajte a skočte si na Petrínsku rozhľadňu, z ktorej sa Vám naskytne nádherný výhľad na mesto. Vstupné je 3€, ale za 5 to máte spolu aj so zrkadlovým bludiskom, ktoré sa určite oplatí skúsiť.

ZOO

Pražskú ZOO treba vidieť, či máte 5 alebo 25 rokov. Študentské vstupné je 5 eur a dá sa tu stráviť aj celý deň.

 

NOČNÝ ŽIVOT

O mladých je všeobecne známe, že žijú najviac v noci. Preto som vybrala pár barov na nízkej cenovej úrovni ktoré však poskytujú maximum zábavy.

Prague Beer Museum

PUB v ktorom Vám načapujú 30 druhov českého piva, všetky za 2 až 3 eurá. K pivu si môžete taktiež objednať nejaké to jedlo, ktoré Vás nevyjde drahšie ako 6 eur.

prague-beer-museum

Chapeau Rouge

Cenovo prijateľný klub, ktorý sa rozprestiera na troch poschodiach. Na každom nájdete iný typ hudby, takže na svoje si príde každý. V klube vládne jedinečná atmosféra a vstupné je zadarmo!

Double trouble

Klub, ktorý za minimálne peniaze servíruje maximálne chutné drinky. Vstupné je samozrejme zadarmo a zabaviť sa tu dá aj napriek mnohým ľuďom.

 

JEDLO

Jedlo je dôležité pre nás všetkých a práve naň sa dá minúť najviac peňazí. Avšak, ak sa vyhnete turistickým reštauráciám v centre, za obed pre dvoch nedáte viac ako 12 eur. Hrou na istotu sú fast foody a kebaby, no netreba sa báť okúsiť niečo tradičné české. Skočte si na vepřo, knedlo, zelo s Plzňou a neoľutujete ani Vy, ani Vaša peňaženka.

 

Takýto výlet by Vás nemal vyjsť viac ako 200 eur, takže sa zbaľte a vyrazte spoznať kúsok Európy a odnesiete si mnoho zážitkov na celý život.

 

Značky : cestovaniesvettipy
Ema Rýdza

Redaktor Ema Rýdza

Zanechajte odpoveď